Avaleht / Uudised

Veebidisaini kutsemeistrivõistluse võitis Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õpilane

28.05.2016

Eile, 27. mail premeeriti Tallinna Polütehnikumis kahepäevase kutsevõistluse parimaid noori veebidisainereid. Esimese koha pälvis Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õpilane Erik Schults, teisele kohale tuli Viller Maine Haapsalu Kutsehariduskeskusest ning kolmanda koha saavutas Andre Saareli Tallinna Polütehnikumist.

Parima veebidisaineri tiitli pälvinud kolmanda kursuse õpilane Erik valis tarkvara ja andmebaaside halduse eriala läbi juhuse. „Mulle on alati arvutid meeldinud, kuid õpingute jooksul olen veendunud, et heal veebidisaineril peab oma valdkonna vastu ka kirg olema.“

Võistlejatel tuli kahepäevasel võistlusel koostada atraktiivne ja seadmetundlik veebilehe disain. Seejärel demonstreerisid nad oma arendaja oskusi, valmistades loodavale lehele osa sisuhaldussüsteemist. Võistluse lõpetas ülesanne, milles neil tuli ette antud kavand veebikujule viia. Kliendi rollis oli võistlusel SA Innove.

Võistlusülesande autori ja kohtuniku, Symbio Finland OÜ disaineri Margit Tennosaare sõnul on Eestis hea põhjaga veebiarendajaid, kuid maailmas läbi löömiseks on vaja rohkem teadmisi ja kogemusi, kui seekordne võistlussooritus näitas.

„Veebidisaini osa oli kõigil võrdlemisi heal tasemel, aga veebiarendaja pool, mis eeldab väga head loogilist mõtlemist ja õigeid arendaja oskusi, oli paraku kesine. Tõsiasi on see, et veebidi-sainereid on meil täna piisavalt, aga häid arendajaid otsitakse tikutulega,“ märkis Tennosaar, kes on ka rahvusvaheliste kutsevõistluste ekspert.

Võistlusel osalesid arvestuseväliselt ka Tallinna Polütehnikumi õpilane Hendry Sadrak ja Deltion College Hollandi õpilane Jos Dalhuisen, kes valmistusid tänavu detsembris toimuvaks EuroSkills’iks. Ühepunktine vahe tulemustes näitas, et noormeeste tase oli võrdne, ning seda, kuidas neil Euroopa meistrivõistlustel läheb, näitab vaid aeg.

Võistluse fotogalerii (Fotod: SA Innove)

Võistluse lisainfo SA Innove kodulehel.

Võistlust korraldas SA Innove koostöös Tallinna Polütehnikumiga, läbiviimist toetasid Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.