Avaleht / Uudised

Kutseõppeasutuste suvine vastuvõtukalender

15.06.2016

Kutseõppeasutustes on juba käimas või peatselt algamas suvine vastuvõtuperiood. 

Rakvere Ametikooli arendus- ja kvaliteedijuhi Piret Torm-Mirontšiku sõnutsi on võrreldes eelmise aastaga ametikooli erialade vastu huvi suurem. Tallinna Tööstushariduskeskuse huvijuhi Kadri Ruuti sõnul on vastuvõtt alanud edukalt. „Paneksime kandideerijatele südamele, et koolilõputunnistuse juurde käib ka hinneteleht,“ lisas Ruut.

Mida veel silmas pidada?

Näiteks Tartu Kunstikooli võetakse õpilasi vastu portfoolio alusel. Järgneb vestlus ja üks erialaeksam. Need, kes on osalenud 2015./2016. õppeaastal kunstiolümpiaadi piirkondlikus või üleriigilises voorus, võetakse vastu ilma portfoolio esitamiseta ja ilma eksamita. Sisseastumiseksamid ja -vestlused toimuvad 27.-29. juunil. Kunstikooli avalike suhete korraldaja Piret Paluteder soovib kõigile noortele julget pealehakkamist.

Eesti Merekooli omapäraks on, et sisseastumisel esitatavatel dokumendifotodel peavad õpilased olema heledas triiksärgis ja lipsuga. „Samuti on meie sisseastumisel oluline see, et kandidaat peab koolile esitama mereõppeasutusse asuja tervisetõendi, mida väljastavad vastava kvalifikatsiooni saanud arstid,“ lisas direktori asetäitja õppekasvatustöö alal, Tiia Onga.

Tartu Kutsehariduskeskus korraldab sisseastujatele 15. ja 27. juunil infotunde, mis abistavad noort nii eriala valikul kui ka dokumentide vormistamisel. Kuna Tartu Kutsehariduskeskusesse kandideerimisel on nõutav ka motivatsioonikirja esitamine, siis pakutakse ka motivatsioonikirja koostamise koolitusi. Uuri lisaks siit!

Haapsalu Kutsehariduskeskuses kestab vastuvõtt aga kogu suve. „Oluline on silmas pidada vastuvõtukomisjonide aegu ja et enne komisjoni oleks kandideerijal avaldus esitatud,“ märkis kooli arendusdirektor Aile Nõupuu.

Kutseharidus.ee annab ülevaate suvise vastuvõtuperioodi koondkalendrist. Täpsemad vastuvõtutingimused leiab iga kooli kodulehelt.