Avaleht / Uudised

Gruusia haridusspetsialistid huvituvad Eesti kutseharidusest

14.09.2016

12.-15. septembril toimub Innove arengukoostööprojekti „Eesti parim praktika Gruusia kutsehariduse konkurentsivõime toetuseks“ raames õppevisiit Eestisse.

Innovel ja kaheksal Eesti kutseõppeasutusel on külas 15 kolleegi Gruusiast – kolledžite direktorid, kvaliteedijuhid ja Gruusia haridusministeeriumi esindajad.

Õppevisiidi esimesel kahel päeval olid külalised Järvamaa Kutsehariduskeskuses. 13. septembril toimus seminar „Improving Education Through Innovation and Assessment“. Järvamaa KHK Särevere õppekohas käinud külalised kogusid teadmisi, kuidas on saavutatud kutseõppurite hea maine tööandjate silmis. Nende soov oli uurida, kuidas nad oma riigis saavad tõsta kutsehariduse mainet nii õppurite kui tööandjate silmis. Selleks tutvustati neile kutsehariduskeskuses toimuvat jätkuõppe - ning välishindamissüsteemi. Räägiti ka võimalikust õpilaste vahetusest 2018. aastal, samuti võimalusest koolitada õpetajad, et tõsta nende erialast kutsepädevust.

Lisaks külalistele Gruusiast osalevad seminaril projekti Eesti partnerite esindajad ja eksperdid. Eestist osalesid kohtumisel Tallinna polütehnikum, Tartu kutsehariduskeskus, Räpina aianduskool, Tallinna ehituskool, Eesti merekool, Ida-Viru kutsehariduskeskus, Valgamaa kutseõppekeskus, Rakvere ametikool, Olustvere teenindus- ja maamajanduskool. 

14-15. septembril on külalised Eesti partnerkoolides, 14. septembril on Gruusia haridusministeeriumi esindajad Innoves.

Projekti rahastab Eesi vabariigi välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest. Projekti kohta leiab lisainfot Innove kodulehelt.