Avaleht / Uudised

Tallinn FoodFestil noppis parima noore pagari tiitli Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilane

30.10.2016

Reedel, 28. oktoobril toimus Tallinn FoodFestil pagari eriala kutsemeistrivõistlus, kus parima noore pagari tiitli pälvis Kadri Kärsna Pärnumaa Kutsehariduskeskusest. Teisele kohale tuli Juri Semeiko Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest ning kolmandale kohale Karoliine Liiv Tartu Kutsehariduskeskusest.
 
„Olen väga õnnelik! Kuna osalesin võistlusel esimest korda, on võit minu jaoks ime. Olen tänulik oma juhendajatele ja toetajatele,“ ütles parim noor kondiiter 2016, Kadri Kärsna. „Soovitan noortel tulla kutsemeistrivõistlustele end proovile panema. Ehkki võistluspinge oli esiti hirmutav, olen ma täna kindlasti kogemuse võrra rikkam,“ ütles parim noor pagar 2016, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse teise kursuse õpilane Kadri Kärsna.
 
Võistlustööna tuli õpilastel kohapeal valmistada kaks 600-grammist soolase täidisega pidulikku pirukat ning esitada ka söödavatest taignatoodetest valmistatud kodutöö teemal „Tsirkus“.
 
Kohtunike sõnutsi oli tänavuste pagarieriala võistlejate tase tugev. „Tuleb tunnistada, et võitjat oli raske välja selgitada, sest õppurite oskuste tase oli ka võrdlemisi ühtlane,“ tõdes kohtunik ja Marta Pagari pagar Karmo Kirspuu. 
 
Kadrile tõi kohtunike hinnangul võidu võistlustööde stabiilne ja hea tase. „Kadri kodutöö sai kõikidelt kohtunikelt maksimumpunktid. Lisaks heale teostusele oli tema tööl ka ühiskondlik-sotsiaalne sõnum,“ märkis võistluse peakohtunik, Tallink SPA kondiiter Kaspar Kütt. 
 
„Lisaks kasutas Kadri piruka täidise valmistamisel põnevat toormaterjali, milleks oli suitsutatud mudil. Asjale lisab efekti tõsiasi, et ta suitsutas kala kilekotitehnikas kohapeal,“ lisas kohtunik ja Toikako Kaubandus OÜ müügijuht Pavel Sander.
Võistluse fotogalerii.
Võistlust korraldas SA Innove koostöös Profexpo OÜ-ga ja Tallinna Teeninduskooliga. Võistluse läbiviimist toetasid Euroopa Sotsiaalfond, Haridus- ja Teadusministeerium, Sveba Dahlen, Promo Cash&Carry, iCake, Vilmix, Toikako Kaubandus OÜ, Eesti Leivaliit ja Unilever Food Solutions.