Avaleht / Uudised

Parima noore graafilise disaineri tiitel läks Kuressaare Ametikooli

03.11.2016

Kolmapäeval, 2. novembril autasustati Tartu Kunstikoolis kahepäevase kutsemeistrivõistluse järel parimaid noori graafilisi disainereid. Esimese koha pälvis Kuressaare Ametikooli vilistlane Karin Laus, teisele kohale tuli Jaagup Susi Tartu Kunstikoolist ning kolmandale kohale Imbi Võrel Kuressaare Ametikoolist.

„Võit tuli mulle suure üllatusena, olen väga õnnelik, et otsustasin võistlusel osaleda,“ rõõmustas parim noor graafiline disainer 2016, Karin Laus. Võistlusülesanne oli Karini sõnutsi paras pähkel. „Klient, Tähtvere Selts tellis logo, visiitkaardid ning voldiku, mille teostamisel tuli arvestada etteantud info ja tingimustega, mis polnud kergete killast,“ kirjeldas ta.

Ka võistluse peakohtuniku ning Tartu Kõrgema Kunstikooli meediadisaini osakonna juhataja Jaanus Eensalu sõnutsi oli lähteülesanne keerukas. Ehkki võistlus oli võrdlemisi tasavägine, tõi Eensalu sõnul Karinile kui noorele disainerile võidu just valminud töö küpsus ja tasakaalukus ning tugev loominguline ja tehniline teostus.

„Eestis on palju andekaid loomeinimesi ning paljud kunsti õppivad noored soovivad ühel hetkel graafiliseks disaineriks saada, kuid ei asu sellele erialale õppima ega omanda tööks vajalikke oskusi. Erialane haridus annab graafilise disaini valdkonnas tööturul suure eelise. Seda enam rõõmustas kohtunikekogu võistlusel osalenud kutseõppurite väga hea tase,“ märkis Eensalu.

Võistlusöid hindas loomevaldkonna professionaalidest koosnev žürii koosseisus Jaanus Eensalu, Mart Anderson, Marko Kekišev, Keijo Kraus, Elari Kingo ja Külli Tammes.

Viiendat korda toimunud individuaalvõistlusel töötas reaalse kliendiprojektiga seitse noort kujundajat. Võistlusel hinnati disaineri loovust, kiirust ja täpsust ning teoreetiliste ja praktiliste teadmiste rakendamise oskust.

Võistlusel toimus ka üle-euroopaliste kutsemeistrivõistluste EuroSkills 2016 treeninglaager, kus oma oskusi lihvis Eesti esindaja graafilises disainis, Helis Lembe.

Võistluse fotogalerii. (Fotod: Tiit Lepp)

Kutsemeistrivõistlust korraldas SA Innove koostöös Tartu Kunstikooliga. Võistluse läbiviimist toetasid Euroopa Sotsiaalfond, Haridus- ja Teadusministeerium, Kroonpress, MTÜ Tähtvere Selts ja Loyd.