Avaleht / Uudised

Teeviidal saab tulevane tugispetsialist suhelda oma võimaliku tööandjaga

01.12.2016

Täna algab 2-päevane noorte infomess Teeviit, kus on esmakordselt väljas ka sihtastutus Innove Rajaleidja võrgustik kui tulevaste tugispetsialistide suurim tööandja Eestis.

Innove eesmärgiks on tutvustada infomessil  lähemalt tugispetsialistide tööd ja sellega kaasnevaid karjäärivõimalusi. Täpsemalt on messil võimalik tutvuda eripedagoogi, logopeedi, psühholoogi ja sotsiaalpedagoogi ametitega. „Koostöö  koolide esindajatega  ning valdkonna  töökuulutuste maht kinnitab,   et nõudlus erinevate tugispetsialistide järele on väga suur ja tööpakkumisi võib leida pea igas Eesti maakonnas,“ kommenteeris erialade tutvustamise vajadust  Innove õppenõustamisteenuste keskuse juht Ave Szymanel. 

Kuna tugispetsialistide näol ei ole tegu nii tuntud erialadega, kui näiteks arst või jurist, siis ei oska noor inimene nende variantide kaalumise peale ka mõelda, kuigi tal võib olla väga häid eeldusi tugispetsialistiks saamisel.  Szymanel lisab juurde, et edu ei pea kaasnema ainult populaarsete ja tuntud erialadega. Kui noor on endas avastanud soovi töötada teiste inimeste heaks, olla juhendaja, suunaja,  siis Innove Rajaleidja  soov on avardada selle noore võimalusi oma kutsumuse rakendamiseks. Nii on Teeviidal võimalik Innove Rajaleidja messialal suhelda otse erinevate praktiseerivate tugispetsialistidega, saada teada millised on karjäärivõimalused, eriala iseärasused, osaleda logopeedi töötoas jne.

Lisaks tugispetsialiste töö tutvustamisel on messil kohal ka Rajaleidja karjäärispetsialistid. Rajaleidja pakub lisaks noortele võimalusele suhelda karjäärinõustajatega, võtta osa erinevatest mängudest jms. Haridustöötajad on oodatud osalema Rajaleidja poolt korraldatavale enda elu disainimise töötuppa.


Noorte infomess Teeviit 2016 toimub 1.-2. detsembril Eesti Näituste Messikeskuses, Tallinnas. Mess on külastajatele tasuta.