Avaleht / Uudised

Tänasega lõppeb kolmeaastane projekt Eesti ja Gruusia hariduskoostöös

02.12.2016

Täna, 2. detsembril võetakse Gruusia pealinnas Tbilisis toimuval ümarlaual kokku kahe riigi vahel haridusprojekti tulemused.  Kolm aastat väldanud projekti eesmärk oli toetada Gruusiat riikliku üldhariduse õppekava ning õpetajakoolituse edasiarendamisel.

Sihtasutus Innove on alates 2014. aastast toetanud Gruusia haridus- ja teadusministeeriumi üldhariduse õppekavade uuendamisel. Kahel esimesel koostöö aastal keskenduti õppekava arendusele alg- ja põhikooli, käesoleval aastal aga gümnaasiumitasemele. 

Innove õppekava ja metoodikakeskuse juhi Natalja Mjalitsina sõnul sai Gruusia riiklik üldhariduse õppekava uue ja kasutajasõbralikuma ülesehituse: „ Lisaks kolme koolitaset hõlmavale riiklikule õppekavale on valminud ka õppekava rakendusplaan. Rakendamiseks oleme ühelt poolt toetanud ülikoolide programmide kaasajastamist koostöös Eesti ülikoolidega ja teiselt teeme samme selleks, et õppekava uuendamise programmi saaksid kaasatud ka õppekava kasutajad ehk Gruusia koolide esindajad.“ 

Innove rahvusvahelise koostöö keskuse juhi Lea Orro sõnul on Innove Eesti hariduskogemust  nii üld- kui kutsehariduse vallas jaganud lisaks Gruusiale ka paljudele teistele siirderiikidele: „Lõppeva projekti jätkuna on plaanis toetada Gruusia pilootkoole uue õppekava rakendamisel, sh hariduse innovatsiooni ja digipädevuste toomisel klassiruumi,  keelekümblusprogrammide loomisel ja õpetajakoolituse tasemeõppe sisseviimisel valitud ülikoolidesse.“  Orro lisab, et Eestil on kogemusi, mida hariduse vallas teiste riikidega jagada: „Lisaks koostööle Gruusiaga on Innove teinud  koostööd Ukraina, Kirgiisia ja teiste riikidega. Huvi haridusalase koostöö vastu on näidanud mitmed riigid, kelle delegatsioonid Eestit on külastanud. Innustust pakub see, kui näeme oma koostöö tulemusel sündivat reaalset muutust koostööriigi hariduses.“

Gruusia üldharidus riiklike õppekavade projekti rahastas Eesti Välisministeerium koostöös UNICEF Gruusiaga. Projekti juhtis sihtasutus Innove koos Haridus- ja Teadusministeeriumiga.