Avaleht / Uudised

2017 on Eestis oskuste aasta

05.12.2016

2017. aastat tähistatakse oskuste aastana. 

Teema-aasta eesmärk on tõmmata noorte tähelepanu kutseharidusele ja väärtustada Eesti ühiskonnas oskusi, sh kutseoskusi, samuti meisterlikkust ja elukestvat õpet.  Aasta fookus on esmajoones erinevate kutsete ja erialade propageerimisel.  

Oskuste aasta on oma olemuselt raamistik paljudele  erinevate partnerite poolt algatatud oskuste ja meisterlikkuse väärtustamist toetavatele tegevustele, üritustele ja sündmustele sidudes need Oskuste aasta egiidi all ühtseks tervikuks. Erinevad tegevused ja sündmused kogutakse kokku oskuste aasta kalendrisse, mis saab avalikuks uue aasta jaanuaris.

Oskuste aasta kalender täieneb iga päevaga ja tänaseks on selged mitmed üleriigilised sündmused, mis aasta raamestoimuvad. Nii näiteks kutsutakse ellu üldhariduskoolide õpilastele suunatud põnevad inspiratsioonihommikud erinevates Eesti kutseõppeasutustes terve aasta jooksul, märtsis on plaanis videokonkurss „Mina oskan!“ ning senisest vägevamalt toimub kutsehariduse suurüritus Noor Meister. Oskuste aasta on kindlasti väljas ka mitmetel suurtel üleriigilistes üritustel ja sündmustel, nagu haridus- ja infomess Intellektika jt.

Oskuste aasta idee kutsus ellu Haridus- ja Teadusministeerium ning teema-aastat juhib Sihtasutus Innove koostöös kutseõppeasutuste, Eesti Tööandjate Keskliidu ja mitmete teiste koostööpartneritega, kelle tegevus on seotud oskuste ja meisterlikkuse väärtustamisega.

Loe lisaks, leia või lisa üritus oskuste aasta kodulehel ning jälgi uudised Facebookis!

Aastat 2017 tähistatakse oskuste aastana. Mitmeid üritusi ja tegevusi koondava teema-aasta eesmärgiks on tõmmata noorte tähelepanu kutseharidusele ja väärtustada Eesti ühiskonnas oskusi, meisterlikkust ja elukestvat õpet. Oskuste aasta on ellu kutsunud Haridus- ja Teadusministeerium ning teema-aastat juhib Sihtasutus InnoveOskuste aasta elluviimist toetab Euroopa Sotsiaalfond.