Avaleht / Uudised

Algasid ulatuslikud haridusega rahulolu küsitlused

21.02.2017

Selle nädala algusest kuni 17. märtsini toimuvad üldhariduskoolides senisest kõige ulatuslikumad riiklikud rahuloluküsitlused, mille käigus küsitletakse enam kui kahtekümmet tuhandet last, lapsevanemaid ning õpetajaid.

Rahuloluküsitlus hõlmab kõiki Eesti kaheksanda ja üheteistkümnenda klassi õpilasi. Lisaks küsitletakse pea 100 koolis ka neljanda klassi õpilasi. Samuti hõlmab küsitlus lapsevanemaid ja üldhariduskoolide õpetajaid.

Mais osalevad rahulolu küsitluses ka lasteaia õpetajad ja sealsed lapsevanemad ning sügisel kutsekoolide õpilased ja õpetajad.

Küsitlus toimub elektrooniliselt ja selle viib enamikes sihtrühmades läbi Innove.

Koolid ja koolipidajatest omavalitsused saavad küsitlusest tagasiside raportid, mida palume jagada õpilaste ja lapsevanematega, kuna rahulolu õppeprotsessiga luuakse eri osapoolte koostöös.

Rahuloluküsitluses kasutatakse teadusuuringutel põhinevaid ja kontrollitud küsimustikke, mis annavad nii riigile, koolidele, õpetajatele kui ka lastele objektiivset tagasisidet.

Küsimustikud katavad olulisi rahulolu komponente ning aitavad vajadusel leida koolidel üles oma tugevusi või ka vähese rahulolu põhjuseid.

Lisainfo: www.hm.ee/rahulolu