Avaleht / Uudised

Täna tähistatakse Eestis lõimitud aine- ja keeleõppe päeva

05.04.2017

Täna, 5. aprillil tähistatakse Eestis lõimitud aine- ja keeleõppe päeva temaatilise konverentsiga „Õppija areng ja õppimise käsitlus“. Konverentsi ettekanded puudutavad Eesti, Soome ja Ameerika kogemusi keele- ja aineõppe ühendamisel soovitud keeletaseme saavutamiseks ning tutvustavad temaatiliste uuringute tulemusi.

Sihtasutuse Innove õppekava ja metoodikakeskuse juhataja ja keelekümblusprogrammi eestvedaja Natalja Mjalitsina sõnul on konverents aprilli kui lõimitud keele- ja aineõppe kuu tähtsündmus: “Juba kaheksandat aastat pöörame aprillis suurt tähelepanu lõimitud aine- ja keeleõppele. Rahvusvaheline praktika näitab, et  keele ja aineõppe oskuslik ühendamine on üks tõhusamaid keele omandamise viise. Seetõttu kutsume koole ja õpetajaid  seda meetodit senisest enam kasutusele võtma.“

Konverentsil saab ülevaate 2016. a Soome õppekavareformist õppimise käsituse ja kakskeelse õppe vaatest. Esitusele tuleb Ameerika uuringutele tuginev ettekanne kakskeelsetes programmides osalevate laste keeleõppe tulemuste kohta jm.

Üritus toimub Tallinnas,  Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotellis (Toompuiestee 27/Paldiski mnt 4) algusega kell 10.00 ja on suunatud lõimitud aine- ja keeleõppest huvitatud haridusasutuste juhtidele,  aineühenduste esindajatele,  koolitajatele ja õppejõududele. Konverentsile on oodatud ka meediaväljaannete esindajad.

Lõimitud aine- ja keeleõppe päeva korraldab sihtasutus Innove. Sihtasutus Innove edendab üld- ja kutsehariduse valdkonda, pakub üle-eestilise Rajaleidja võrgustiku kaudu karjääri- ja õppenõustamisteenuseid ning vahendab Euroopa Liidu toetusi. Innove tegutseb Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.

 

Täiendav info  ja viited: