Avaleht / Uudised

Eri riikide karjäärispetsialisti tutvusid Innove Rajaleidja tugiteenuste võrgustiku tööga

15.05.2017

Academia IN projekti raames Eestit külastanud spetsialistid olid pärit Kreekast, Saksamaalt, Rootsist, Sloveeniast ja Prantsusmaalt. Visiidi käigus külastasid nad lisaks innove Lõõtsa majale ka Rajaleidja keskuseid üle Eesti.

Tegemist oli traditsioonilise (alates aastast 2000) Academia õppevisiidiga nõustajatele, kelle igapäevatöö on aidata inimestel leida oma rada hariduses või tööturu. Lisaks Innove Rajaleidjale külastati veel näiteks Töötukassat, erinevaid koole, noortekeskusi, Astangu Kutserehabilitatsioonikeskust jne. Kõik need külastused andsid suurepärase võimaluse tutvuda teiste riikide praktikatega ja rääkida oma tööst.

„Osalejate esimene tagasiside oli ülipositiivne – teadmiste ja kogemuste vahetus paljurahvusvahelises grupis oli väga motiveeriv ja professionaalselt arendav. Lisaks on alati väga põnev võrrelda haridus – ja nõustamissüsteeme, õppida tundma tööturgu, ning praktiseerida konkreetseid meetodeid kogemustega oma ala asjatundjatega. Lisaks tahan ka tänu- ning kiidusõnad edasi anda Pärnu ja Põhja-Eesti Rajaleidja keskustele, kellest külalised olid vaimustunud ning suured tänud Gunda Tirele ja Hele Lukki-Lukinile, kes jagasid oma kogemusi PISA ja e-testide kohta,“ kommenteeris hariduse tugiteenuste agentuur rahvusvaheliste projektide juht Margit Rammo.