Avaleht / Üldharidus / Programmid ja projektid / Üldhariduse pedagoogide kvalifikatsiooni tõstmine / Uudiskiri / Uudiskiri 13 / Füüsikaõpetajad käisid raadioastronoomia keskuses

Füüsikaõpetajad käisid raadioastronoomia keskuses

Jaan Paaver, Eesti Füüsika Seltsi liige, Hugo Treffneri gümnaasiumi füüsikaõpetaja

__thumb_-2-kuppel.jpg

EFSi füüsikaõpetajate suvekool on kujunenud heaks traditsiooniks ja viimastel aastatel tublilt populaarsust kogunud. Sel korral sõitis suvekool jaanipäeva järgsel nädalal esimest korda välismaale, võõrustajaks oli Ventspilsi kõrgkool. Põhiliseks tõmbenumbriks oli rahvusvahelise raadioastronoomia keskus VIRAC ja ekskursioon raadioteleskoopi. Programmi kuulusid veel loengud ja ekskursioonid Ventspilsi kõrgkoolis ja gümnaasiumis, planetaarium ja päikesevaatlus südalinna teleskoobiga, muuseum, linnaekskursioon ja hulgaliselt head seltskondlikku tegevust suvises Ventspilsis. Vaata siit lähemalt! 

Füüsikaõpetajate suur ainekava aluste ja rakendamise koolitus toimus kahe sessioonina augustis ja septembris. Esimeses osas tegeldi põhiliselt ainekava uuemate kursustega, milleks on "Füüsikalise looduskäsitluse alused" ja "Elektromagnetism". Peeti näidistunde, arutleti praktiliste tööde, küsimuste ja ülesannete teemadel. Septembri teisel nädalal keskenduti mõõtmise ja mõõtemääramatuse teemale ja tehti üksiti läbi kõik ainekava kohustuslikud praktilised tööd. Koolituse materjalid, esitlused ja praktiliste tööde juhendid saavad avalikult välja pandud kõigele õpetajatele kasutamiseks. Vaata siit lähemalt!