Avaleht / Üldharidus / Programmid ja projektid / Üldhariduse pedagoogide kvalifikatsiooni tõstmine / Uudiskiri / Uudiskiri 13 / Hea Alguse kogu pere õuesõpe Elistveres

Hea Alguse kogu pere õuesõpe Elistveres

Tiina Rum, MTÜ Hea Algus

Juuni keskpaigas toimus Hea Alguse pereprogrammi teenusel olevate perede väljasõit Elistvere loomaparki. Väljasõiduga soovisime pakkuda lastele ja vanematele loodusharidusliku sisuga õuesõpet ja meeldivat vaheldust linnakeskkonnale ning igapäevategevustele.

Lapsed ja vanemad said näha erinevaid loomi ning täita töölehti, mis toetas loomapargis nähtut. Veel said pered osaleda viktoriinis, ühismängudes, pidada mõnusat piknikku. Samuti said parimad loodusvaatlejad autasud ning juunikuu sünnipäevalapsed õnnitlused.

Väljasõit toimus meeldivas õhkkonnas, lapsed olid rõõmsad ja teadmishimulised ning lapsevanemad said omavahel ja peretöötajatega suhelda. Loomapargis ringkäigule minnes sai iga pere endale töölehe ning pered pidid piltide juurde kirjutama iga looma nime, keda nad kohtasid. Tore oli see, et ka eelkooliealised lapsed püüdsid ise kirjutada siltide järgi, mis olid loomapuuride juures. Pered said võimaluse ühistegevuseks, uusi teadmisi ja võimaluse rutiinivabas keskkonnas meeldivalt aega veeta.

Nii korraldajad kui osalejad jäid päevaga igati rahule. Ürituse piknikutoidud valmistasid peretöötajad ise ning värskendavate jookidega toetas üritust AS A. Le Coq. Üritusel osalejaid oli kokku 66.