Avaleht / Üldharidus / Programmid ja projektid / Üldhariduse pedagoogide kvalifikatsiooni tõstmine / Uudiskiri / Uudiskiri 13 / Kunstiõpetajate suvekool Muhus

Kunstiõpetajate suvekool Muhus

Jüri Mäemat, suvekoolide projektijuht, Kunstihariduse Ühingu juhatuse liige

Kunstihariduse Ühing korraldas VI suvepäevad 21.-24. augustini Muhus.
Seekordse huvitava ja sisutiheda programmi koostasid Nordplusi ühe osana Muhu InSEA-st Marget Tafel ja Katrin Vaher. Need kaks tublit ja hakkajat kunstiõpetajat on mitmete projektide toel üles ehitanud tõelise loovuspesa, „7. tuule aia", kus on võimalik korraldada täiendkoolitusi kõikidele huvilistele keraamika alal.

__thumb_-2-Kunst.jpg

 
Suvekoolis tutvusid õpetajad peamiselt rakupõletusega. Kõik said läbida tööprotsessi alates ahju kütmisest kuni savinõu esitluseni. Usun, et sedalaadi praktiline töötuba andis nii mõnelegi kunstiõpetajale julgust ja tahet ka ise proovida lastega katsetada oma koolis või kodukandis.

Saare rikkalik kultuuripärand

Nelja päevaga saime tutvuda Muhu saare rikkaliku kultuuripärandiga. See oli heaks sissejuhatuseks kultuuripärandi-aastale 2013. Õppekäigud ja ekskursioonid tõestasid, et ainult need, kes suudavad käima lükata ja tegeleda ettevõtlusega, elavad saarel huvitavat ja mitmekesist elu. Hea oli tõdeda ka seda, et endiselt on elujõus traditsioonilised käsitööoskused. Kuid ka uued ja kohati hullumeelsed ideed ja teostused annavad saareellu värskendust.

__thumb_-2-Kunst3.jpg

Jutuajamised rõõmudest ja muredest

Suvekooli programmi on rikastanud alati kohtumised põnevate isiksustega.

Kunstiajaloolane Jaak Kangilaski haaras kõiki oma kunstifilosoofilise arutlusega, avardas silmaringi ning andis hulga uut mõtteainet. Oma seisukohti rahvakultuurist, ettevõtlusest ja kunstist jagasid Muhu kunstiõpetaja Anu Kabur ja Jaagu talu peranaine Hilja Tüüri. Sisearhitekt Sulev Vahtra tõestas õppekäiguga oma aias, et maakodu roheala võib luua ka filosoofiliselt, valides ja grupeerides erinevaid ja haruldasi puid, põõsaid ja taimi. Uusi projekte kunstihariduse ühingu edasises töös tutvustas ühingu esimees Liia Jung. Õhtused koosolemised ja diskussioonid tõid välja kunstiõpetajate rõõmud ja probleemid. Nii näiteks analüüsis Indrek Raudsepp uue riikliku kunsti õppekava täiendamise protsessi, näitas slaidiprogrammi oma kunstitunni välisest tööst jne.

Suvekooli päevad on hea sissejuhatus uude kooliaastasse.

Suvekooli pildigalerii