Avaleht / Üldharidus / Programmid ja projektid / Üldhariduse pedagoogide kvalifikatsiooni tõstmine / Uudiskiri / Uudiskiri 13 / Näoraamatu võimalused kogukondadele

Näoraamatu võimalused kogukondadele

Birgy Lorenz, Pelgulinna gümnaasium arendusjuht

Nagu sügisel vihmaga seeni, kasvab internetis Facebookis kogukondi. Üks kuulsamaid Eesti hariduselu võrgustikke tundub olevat fännileht „Õpetajale vääriline palk", mille järgi tulevad kõik teised võrgustikud ja õpirühmad.  Pesa internetis on teinud endale Õpetajate Ühenduste Koostöökoja  Kogukond (EÕK) ja informaatikaõpetajad (EIÕPS) kui ka teised.

Kogukonna avamise poolt räägib kõige enam see, et paljud kolleegid on juba nagunii endale FB-sse konto teinud. Üksteise seina pealt uudiseid ja linke taga otsida on aga üsna tülikas. Samas kogukonna lehel seda tehes võivad tekkida oma ala professionaalide puhul tihti pikad arutelud ning mõttelennud. Mõistlik on kogukonnas jagada teavet ka õppematerjalide, uudiste kui ka võimaluste kohta osalemiseks konkurssidel või koolitustel. Iga kogukonna liige saab kogukonna liikmete nimekirja uurides vähese vaevaga kontakti vajalike inimestega.

Grupi loomiseks on vaja leida oma profiili lehelt paremalt äärelt Grupid ja klõpsata lingil Loo grupp. Tuleb anda ka nimi ja kutsuda esimene liige (lisaks grupi avajale). Kogukonna saab teha nii avatud (kõik saavad liituda), suletud (liituda saab ainult kutsetega, kogukond on küll otsinguga leitav, kuid selle sein ei ole avalik)  kui ka sajalase (liituda saab ainult kutsetega ning kõik on salajalane).

Järgmiseks sammuks on kogukonna lehel paremal pool „add peole to group" valikust sõpru sisse tinistada kui ka vasakul pool näiteks pilt ära vahetada, et kogukonnal oleks ka huvipakkuv ilme. Kui olete loonud avaliku grupi, siis saavad inimesed üle maailma paluda ligipääsu teie gruppi, siis tuleb kogukonna loojatel seda kinnitada või tagasi lükata. Ja nii lihtne see oligi! Edukat kogukonnatamist!  Kui pakub huvi,  siis liikmeid ootab ka

Õpetajate Ühenduste Koostöökoja kogukond