Avaleht / Üldharidus / Programmid ja projektid / Üldhariduse pedagoogide kvalifikatsiooni tõstmine / Uudiskiri / Uudiskiri 13 / Saaremaal koos Saaremaa õpetajatega

Saaremaal koos Saaremaa õpetajatega

Urmas Lehtsalu, Inimeseõpetuse Ühingu liige, Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi õpetaja

Selle aasta Inimeseõpetuse Ühingu suvekool toimus Saaremaal ja osalejaid oli üle aegade kõige rohkem, kokku oli meid kolmel päeval ligi 50. Teisel päeval olid suvekoolis ka Saaremaa inimeseõpetuse õpetajad.

__thumb_-2-grupipilt.jpg

Kuulati loenguid suhetest ja riskikäitumisest. Käidi toiduvalmistamise ja savi töötoas ning koos õppematerjalide autoritega arutati uusi töölehti ning nende kasutamist.

Suvekoolilistele anti ülevaade kohaliku ainesektsiooni koostööst maakonna tervisedenduse eestvedajatega ning õpetajad said tunniteemade tarvis esmaabi õpetamise praktilisi kogemusi.

Loov- ja avatud meetodite praktilises tunnipooles valmis ka ühistöö – tervitus ühingu suvekoolist. Töö võeti kaasa ka õpetajate ühenduste koostöökoja üritusele Nelijärvele.

Päevad olid päris tihedad. Oluliseks tuleks pidada, et toimis peamiselt põhimõte kolleegilt kolleegile. Mõtteid seoses suvekooliga: väga palju väga huvitavaid teemasid – pisut liiga tihegi; kõik lektorid väga eripärased; võrratud abimaterjalid; praktiline osa vahva- toidu valmistamine; väga hea korraldus; kõik hästi, väga hästi korraldatud.

Suvekoolis leiti, et tuleks korraldada ka talvine kokkusaamine. See peaks olema ühepäevane ja võiks olla just suunatud teemadele, mis seotud arvuti kasutamise ja õppematerjali ettevalmistusega.

Tänu neile, kes aitasid üritust korraldada lektoritena: Imbi Jää, Sirje Metsküll, Krista Saadoja, Õile Aavik, Ülle Tamsalu, Maila Juns-Veldre, Kersti Lepik, Margit Kagadze, Signe Sarah Arro, Made Torokoff –Engelbrecht, Eva Palk, Riina Meidla. Ja muidugi kõigile, kes suvepäevadele tulid.

Fotol: juba kaheksandat korda korraldasid inimeseõpetuse ühingu aktiivsed liikmed vabariikliku suvekooli inimeseõpetuse õpetajatele. Sel korral kohtuti Saaremaal, Upal.