Avaleht / Üldharidus / Programmid ja projektid / Üldhariduse pedagoogide kvalifikatsiooni tõstmine / Uudiskiri / Uudiskiri 13 / Tehnoloogiaõpetajad õppisid õppekava rakendamist

Tehnoloogiaõpetajad õppisid õppekava rakendamist

Mart Soobik, Eesti Tehnoloogiakasvatuse Liidu juhatuse esimees

Augustikuu lõpupäevadel toimus Haapsalus tehnoloogiavaldkonna õpetajatele 2-päevane koolitus Haapsalus, kus osalesid käsitöö ja kodunduse ning tehnoloogiaõpetuse õpetajad.

__thumb_-2-Tehno2.JPG

Koolitus hõlmas õppekava rakendamist koolitöös. Esimesel päeval toimusid loengud õpetaja töökava koostamisest ja tutvustati arvuti kasutamist tikkimistöödel. Iga osaleja sai võimaluse koostada omaloodud kavandi alusel tikandiga ilustatud turukott. 

__thumb_-2-Tehno3.JPG

Hea võimalus oli tutvuda kohapealsete meistrite loominguga. Siiri Reimann rääkis Haapsalu salli kujunemisloost ja demonstreeris õhulist ning pitsilist käsitööloomingut. Villu Baumann tutvustas erivajadustega õppe kohandamist Haapsalu sanatoorse internaatkooli näite najal, nägime rikkalikku valikut õpilastöödest ja kuulsime huvitavaid detaile tööesemete loomisest. Teisel päeval kuulasime Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži käsitöötehnoloogia ja disaini eriala üliõpilaste tegemistest ja toimus kaks õpituba, kus õpetajad proovisid sobitada erinevaid materjale nii lihtsate pillide kui ka magnethoidja valmistamisel.