Avaleht / Üldharidus / Programmid ja projektid / Üldhariduse pedagoogide kvalifikatsiooni tõstmine / Uudiskiri / Uudiskiri 13 / Terves kehas terve tehnoloogia

Terves kehas terve tehnoloogia

Terje Raudsepa, EKS „Aita" esinaine

Eesti Käsitööõpetajate Selts „Aita" ja Eesti Tööõpetajate Seltsi suvekursus „Terves kehas terve tehnoloogia" toimus 3.-5.juulil Elvas. Suurürituse organiseerimine on väga tähtis ja see nõuab meeskonnatööd.

Kokkusaamise eesmärk oli saada uusi teadmisi ja kogemusi  nii teoreetiliste kui ka praktiliste õpitubade kaudu. Vähem tähtis ei olnud ka tutvumine kohaliku eripära ja traditsioonidega ning aktiivne ja sportlik puhkus.

__thumb_-2-AITA1.jpg

Elvas ühiselt veedetud päevadesse jäid loengud teemal „Terves kehas terve kunst" ning „Tervislikud tööviisid ja töökeskkond", matk Eesti folkloorist tuntud tegelaste puuskulptuuridega loodusenergia rajal, Hellenurme veskimuuseumi külastamine, tutvumine Elva gümaasiumiga, õhtused murumängud ja sportlikud tegevused, grilliõhtu.

Meeskonnatöö oli sportliku matkariietuse kujundamine ja näitusetöö teemal „Terves kehas terve tehnoloogia". Kodutööna tuli valmistada suveniir teemal „Mänd" ning esimesel õhtul kaeti tervislikest suupistetest koos retseptidega ühine laud.

__thumb_-2-AITA2.jpg

Tegutsesid järgmised töötoad: vahabatika, ühetraadikett, kamee-ehe, masintikand, päikeserattad, kaaruspaelast ehe, paberikunst, soutache ehe, võileivatort, taimeseade, õõnesvormi valmistamine peitliga, meeste ehted, sepatöö, elekterkeevitus, elektrotehnilised tööd, luu töötlemine, elektroonika. Töötubades olid õpetajateks oma ala meistrid. Uued teadmised ja kogemused, mida õpetajatele jagus küllaga, viiakse koolidesse, et oma õpilastele  õpetada ja edasi kanda.

__thumb_-2-AITA3.jpg

Mõned mõtted õpetajate kirjutatud tagasisidest:

*Suvekursus oli tore ja sisukas. Palju tänu korraldajatele.

*Väga tore, 10 punkti. Kõik sujus! Kindlasti võiks olla töötube, kus läbiviiateks väljaspool tegutsevad käsitöömeistrid - nii nagu oli seekord. Edu teile kõigile!

*Suvepäevad olid põnevad, toredad, harivad! Kõik oli väga hästi korraldatud, nii töötoad, söök-jook, majutus, ekskursioonid. Korraldajatele, tegijatele ja õpetajatele suure tänu!

*Elva suvekursus oli väga hästi organiseeritud. Vaba aega oli täpselt parajalt. Spordiosa naljaks, huvitav, kõigile jõukohane. Töötoad erinevad, hästi ettevalmistatud. Korraldajad olid kõik läbi mõelnud. Ekskursioonid huvitavad, eriti meeldis Hellenurme vesiveski.

Foto 1: Pärnumaa õpetajad omakujundatud sportlikus matkariietuses loodusenergia rajal. Foto 2: päikeseratta töötuba Pille Tani juhendamisel. Foto 3: suvekursuse lõpetuseks leivalugu Siiri Puhelaineni juhendamisel. Fotod: Esta Metsik.

__thumb_-2-AITA_reklaam_113x110.jpg

NB! Eesti Käsitööõpetajate Seltsi "Aita" sügiskonverents toimub 25. oktoobril Viljandis! Vaata plakatilt rohkemat infot!