Mobile menu

Blogi

Anneli Aab: Märkame iga lapse erilist annet

Postituse autor: Anneli Aab

Anneli Aab

Innove kommunikatsiooni ja rahvusvahelise koostöö valdkonna juht Anneli Aab

Lapsed on meile kallid, hoolimata sellest, et laste suuremaks saades me neile enam ühest hetkest väga palju paisid ei tee ning ka kallistamisi jääb harvemaks. 1. juunil, lastekaitsepäeval kell 11.11 toimuv aktsioon „Teeme lapsele pai“ toob meelde, et iga laps vajab hellust ja tunnustust.

Teeme siis lapsevanematena sel päeval oma lapsele pai. Täiskasvanutena võiksime aga nädala jooksul mõelda laste tähele panemisele kõige laiemas mõttes. Seda lisaks lapsevanemale ka õpetaja, treeneri, suunaja või ka elukogenud sõbra ja tuttavana.

Mis on just selle ühe lapse anne? Milles on just tema hea? Mis on just tema tugevus? Kuidas mina saan teda suunata ja toetada, et ta leiaks üles oma ande, arendaks seda ja läbi selle realiseeriks täiskasvanuna oma potentsiaali parimal ja talle endale rahuldust ning rõõmu pakkuval moel?

Meil on lapsi vähe. Teada tõde, et elanikkond vananeb nii Eestis kui ka Euroopas. Just seetõttu on tähtis iga laps ja just tema tugevuste väljaselgitamine ning arendamine. On oluline, et nii kodus, lasteaias kui ka koolis suudaksime tähele panna lapse vajadust, andekust või eripära ning teda sellest lähtuvalt suunata ja toetada.

Mida selleks teha?

Kui iga lapsega kokku puutuv täiskasvanu – õpetaja, kasvataja või treener – mõtleb nendele küsimustele kasvõi kord iga päev, siis usun, et oleme õigel teel ja liigume personaalsema hariduse suunas.

Samuti saab iga haridust suunav ametnik ja poliitika kujundaja oma tööd tehes mõelda oma töö tulemuse lõppkasutajale ehk sellele, kelle jaoks me neid asju teeme – lastele ja noortele. Kui suudame oma tegevusi tehes hoida silme ees eelkõige last ja noort, astume jälle sammukese lähemale lapse vajadusest lähtuvale, personaalsemale haridusele.

Eeskujuliikumine „Valge Õhupall“ korraldab sel aastal aktsiooni “Teeme lapsele pai”. Aktsiooni raames toimuvad üle Eesti selle nädala jooksul erinevate organisatsioonide poolt paljud üritused ja tegevused, mille ühine eesmärk on väärtustada last ja lapse füüsilist ning vaimset tervist, turvalisust, heaolu. Lähemalt loe eeskujuliikumise kohta SIIT.

Innove, olles eeskujuliikumise “Valge Õhupall” üks partneritest, jagab nädala jooksul erinevates artiklites  lapsevanematele nõu, kuidas oma last kõige paremini toetada.

 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.