Mobile menu

Blogi

Ave Härsing: Yidan Prize’i 2018. aasta laureaadid on selgunud!

Postituse autor: Ave Härsing

Parem maailm – see on unistus, mida jagavad pea kõik inimesed. Sealjuures väga paljude jaoks seostub parema maailma loomine haridusvaldkonna arenguga. 2016. aastal asutatud Yidan Prize’i fond aitab selle unistuse täitumisele kaasa kahe üleilmse auhinnaga haridusteemalise teadus- ja rakendustöö eest, kirjutab Innove mitmekeelse õppe ja keelekümblusmetoodika keskuse peaspetsialist Ave Härsing.

2018. aastal oli auhindadele kandideerijaid peagu tuhat 92 riigist, sealhulgas Eestist. Innove esitas rakendusauhinnale Peeter Mehisto. Meie kandidaadile kirjutasid toetuskirja Keelekümblusprogrammi Lapsevanemate Liit, keelekümbluskooli direktor ja keelekümblusest doktoritöö kirjutanud Hiie Asser ning Mehisto koostööpartnerid Kasahstanist ja Mehhikost. Tähtsustasime tema rolli Eesti keelekümblusprogrammi ja -võrgustiku loomises, mitmekeelse õppe ning lõimitud aine- ja keeleõppe üleilmse edasiarendaja ning propageerijana raamatutes, artiklites, koolitustel. Peeter Mehisto on kaasatud paljude Euroopa Liidu ja teiste piirkondade riikide hariduspoliitiliste ja tegevuskavaliste otsuste kujundamisse haridusvaldkonna eksperdina, ka Cambridge ülikooli meeskonna liikmena. Eestis on Mehisto enim kuulsust võitnud keelekümbluse käivitaja ja maaletoojana ning lõimitud aine- ja keeleõppe käsiraamatu ühe autorina.

2018. aasta laureaatide nimed tehti teatavaks 15. septembril. Teadusauhinna laureaati Larry V. Hedgesi tunnustati murrangulise töö eest metaanalüüsi statistiliste meetodite loomisel. Rakendusauhinna laureaat Anant Agarwal pälvis tunnustuse 2012. aastast rakendunud innovatiivse edX online-platvormi eest, mis pakub õppimisvõimalusi 2000 kursusel enam kui 130 juhtivalt asutuselt. Õppimisvõimalused ei olene õppija elukohast, jõukusest, eelnevast haridusteest, soost, rassist ega muudest demograafilistest tunnustest.

Kuigi Innove kandidaat Peeter Mehisto ei osutunud auhinna laureaadiks, on meil hea meel näha Eesti esindajat tuhande maailma tunnustatuima haridusvaldkonna asjatundja auväärses seltskonnas!

2017. aastal pälvisid auhinna psühholoogiaprofessor Carol S. Dweck ja sotsioloog Vicky Colbert. 2016. aastal.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.