Mobile menu

Blogi

Esimene inglise keele Cambridge C1 Advanced eksamisessioon läks edukalt

Postituse autor: Innove

Tänavu 27. maist kuni 7. juunini viis Innove läbi esimese inglise keele rahvusvaheliselt tunnustatud Cambridge C1 Advanced eksamisessiooni. Pilootsessioon möödus igati edukalt: nii eksaminande kui ka nende juhendajaid on põhjust suurepäraste tulemuste puhul õnnitleda, korraldusele kaasa aidanuid aga südamest tänada.Cambridge pilootprojekt

Võimaluse riigi poolt finantseeritud eksamil osalemiseks said esialgse katsetuse käigus 16 Eesti kooli 11. klassi õpilased. Kokku osales pilootsessioonil 675 eksaminandi. Suurimad eksamikeskused olid Tartu (302 eksaminandi) ja Tallinn (282 eksaminandi), ent olulist tuge piloodi läbiviimisel pakkusid ka Viljandi Gümnaasium (60 eksaminandi) ja Saaremaa Ühisgümnaasium (31 eksaminandi).

Tasuta eksamil osalemise eeltingimusena tuli kõigil soovijatel esiteks sooritada Cambridge’i poolt koostatud elektrooniline eeltest (Cambridge English Placement Test, CEPT). Lühike CEPT test andis õpilasele võimaluse ennast stressivabas keskkonnas proovile panna ning vastavalt tulemusele otsustada, kas registreerida eksamile kohe või võtta veel aega õppimiseks. Meil on hea meel, et saame taolist kiiret eksamieelset tagasiside vormi kasutada ka edaspidi.

Eeltesti tulemusi vaadates polnud üllatav, et ka eksam sooritati väga headele tulemustele. 675 osalenust saavutas C1-taseme 466 (69%) ning C2-taseme 122 gümnasisti (18%). Riiklikus õppekavas abituuriumi lõpus nõutud B2-taseme omandamise kohta said kinnitust 79 osalejat (12%). Vaid üks õpilane ei saavutanud eksami poolt mõõdetavat miinimumtaset (B2). Suuliselt ja/või kirjalikult eksamilt puudus erinevatel põhjustel seitse õpilast. Kahtlemata on põhjust nii eksaminande kui nende juhendajaid suurepäraste tulemuste puhul õnnitleda!

Lisaks õpilastele ja õpetajatele oli pilootsessiooniga seotud hulk inimesi, kelle abita poleks eksami läbiviimine kuidagi võimalikuks osutunud. Kuna eksami suulise osa hindamine toimub Eestis kohapeal, tuli selleks välja koolitada kohalikest inglise keele õpetajatest koosnev usaldusväärne hindajate meeskond. Kevadise koolituse läbis edukalt 13 õpetajat. Lisaks neile pakkusid eksamisessiooni ajal tuge ja kasulikke nippe viis Cambridge English’i poolt saadetud kogenud hindajat. Suulisi eksameid aitasid läbi viia ka saatjad (marshals), tänu kellele ükski eksaminand teel ooteruumist eksamiruumi ära ei kadunud.

Kirjalike eksamite läbiviimisel lasus eksamipäeval tõenäoliselt kõige suurem vastutus selleks spetsiaalse väljaõppe saanud vaatlejatel (invigilators), kelle ülesandeks oli eksami sujuva kulgemise tagamine klassiruumides. Maikuus toimunud koolitusel osales 33 vaatlejat.  

Innove Cambridge’i meeskonna eriline tänu läheb ka kolleegidele testide keskusest ja testide korraldamise keskusest, kes panustasid oma muude tööülesannete kõrvalt projekti õnnestumisse eksamipäeval koolides kohapeal, koordineerides eksami läbiviimist erinevates klassiruumides, toetades vaatlejaid ning tagades eksamimaterjalide turvalisuse.

Cambridge C1 Advanced järgmine eksamisessioon toimub juba novembris. Kui juunikuus õppisime pilootprojekti raames pabereksami korraldamist, siis sel korral saame taas uue kogemuse võrra rikkamaks, sest asume katsetama ka arvutipõhise eksami läbiviimist. Ootame põnevusega!

Lisainfo Cambridge C1 Advanced eksami kohta leiad SIIT.

 

Cambridge C1 Advanced meeskond:

Kristel Kriisa
Kaia Norberg
Maia Vipp
Anu Lutsepp
Regina Multram

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.