Mobile menu

Blogi

Katri Targama: Innove uus juhtimisstruktuur toetab arengukava pikaajalisi eesmärke

Postituse autor: Katri Targama

Katri Targama

Innove juhatuse liige Katri Targama

Sellest aastast on Innovel uus juhtimisstruktuur. Uus juhtimisstruktuur lähtub arengukava eesmärkidest. Oleme selle loonud mõttega, et protsesse, mis annavad üksteisele sisendit ja moodustavad suurema terviku, seob ühtne juhtimine. Ning mis kõige olulisem – uus juhtimisstruktuur toetab loogiliselt meie tegevusi kolmes suures valdkonnas: õppekavade arendamine ning lasteaedade ja koolide toetamine; hindamine ja tagasiside korraldamine ning toetuse vahendamine.

Lähemalt uutest agentuuridest, valdkondadest ja vastutustest

Õppekava ja metoodika agentuur, juht on Natalja Mjalitsina.
Agentuuri kuulub õppekava ja metoodikakeskus. Õppenõustamise metoodika keskus ja karjääriteenuste metoodika keskus (hariduse tugiteenuste agentuuris) liituvad õppekava ja metoodika agentuuriga esimese kvartali lõpuks. Oluline väljakutse agentuurile sel aastal on sünergilise koostöö loomine keskuste vahel, lähtudes õppijatest ja nende arengu toetamisest: lasteaias ning koolis, õpilasena, õpetajana ning juhina ja muidugi ka organisatsioonina.

Hariduse tugiteenuste agentuur, juht on Nele Labi.
Agentuuri kuuluvad kuni 31.märtsini õppenõustamise metoodika keskus ja karjääriteenuste metoodika keskus. Alates teisest kvartalist jäävad siia üksusesse Rajaleidja keskused. Praeguste plaanide kohaselt oleme Rajaleidja keskustele kavandanud senisest laiema rolli Innove teenuste osutamisel. Seega saavad Rajaleidja keskused täiendavaid tugifunktsioone vastavalt sellele, milliseid teenuseid Innove üleriiklikult või konkreetses piirkonnas pakub.

Haridusuuenduste agentuur, juht on Tanel Oppi.
Agentuuri kuuluvad kutse- ja kõrghariduse arendamise keskus ning õpetaja- ja koolijuhi täienduskoolituskeksus. Agentuur ühendab märkimisväärse osa meie ESF-i rahastusel olevatest tegevustest (ÕKPAT, PRÕM, Digi-programmi koordineerimine). Suurim väljakutse on programmide vahetulemuste saavutamine aasta lõpuks. Vaadates tulevikku, ootame agentuurilt ideid ja lahendusi, kuidas tagada pärast programmide lõppu tegevuste jätkumine.

Hindamisagentuur, juht  on Margus Tõnissaar.
Agentuuri kuuluvad testide keskus ning uuringute ja arenduskeskus. Agentuuri selleaastane väljakutse lisaks igapäevastele väga olulistele ja vastutusrikastele ülesannetele on saada tulemuslik hoog sisse e-eksamitele ja e-testidele.

Toetuste agentuur, juht on Tiina Sams.
Agentuuri kuuluvad elukestva õppe keskus, tööelu keskus ja järelevalve keskus. Toetuste agentuuri ülesandeks on struktuuritoetuste vahendamine ning sel aastal toetuse saajate ja rakendusasutuste toetamine vahetulemuste saavutamisel. Uus väljakutse on samm-sammult asuda siseriiklike toetusi vahendama.

Innove tugi- ja siseteenuste juhtimiskorraldus on muudetud samadel põhimõtetel: seotud ja üksteist toetavad protsessid on koondatud ühtse juhtimise alla. Jätkame sihil, et tugiteenused toetavad sisutegevusi ning võimalust mööda vähendame administratiivtegevuse bürokraatiat.

Õigus- ja finantsteenused, juht on Mirjam Virosiim.
Valdkonna koosseisu kuuluvad finantsteenuste keskus ning õigus- ja hanketeenuste keskus. Valdkonna ülesandeks on toetada organisatsiooni finants- ja õigusküsimustes A-st-Ü-ni

Arendusvaldkond, juht on Reelika Väljaru.
Valdkonda kuuluvad  IT-teenuste keskus, personaliteenuste keskus ning klienditeeninduse ja asjaajamise keskus. Valdkonna ülesanne on tagada vastavate teenuste igapäevane toimimine aga ka arendamine. Samuti toetab keskus juhte strateegilise juhtimisinfo koondamisel, korraldab kvaliteedijuhtimise ja aitab algatada sisulisi arendusprojekte.

Kommunikatsiooni- ja rahvusvahelise koostöö valdkond, juht on Anneli Aab.
Valdkond korraldab Innove kommunikatsiooni ning rahvusvahelist koostööd. Valdkonda siduv väljakutse on Eesti hariduse ja Innove teenuste senisest tugevam turundamine.

Haldusvaldkond, juht on Ülar Kohari.
Valdkond tegeleb kogu Innove vara haldamise ja korraldamisega üle Eesti. Selle aasta suurimaks väljakutseks on Tallinna Euroopa Kooli uue koolihoone valmimise toetamine, sh sisustamine ning kolimise korraldamine. Järgmisel aastal on suurimaks ülesandeks Rajaleidja keskuste rendilepingute uuendamine.

Uut toimimisloogikat toetavat struktuuripilti saab vaadata siin.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.