Mobile menu

Blogi

Katri Targama: Innove Rajaleidja jääb!

Postituse autor: Katri Targama

Oleme Innoves lastele ja noortele suunatud karjääriteenused edukalt välja arendanud ja käima tõmmanud. Saan uhkusega öelda, et tegu on klientide huve ja vajadusi arvestavate innovatiivsete ning paindlike teenustega. 

Katri Targama

Innove juhatuse liige Katri Targama.

Riigi vaates on aga oluline ja otstarbekaks koondada kõigile sihtrühmadele suunatud karjääriteenused ühtse arenduse alla. Seetõttu annab Innove Rajaleidja karjääriteenuste teatepulga uuest, 2019. aastast üle Eesti Töötukassale. Nii kasutame kõige tõhusamalt Eesti riigi olulisimat ressurssi – inimesi, ning tagame teenuste jätkumise ka pärast Euroopa Liidu toetuste lõppemist

Kuid lähenev muudatus on kaasa toonud ka sahinaid ja mõtteavaldusi, et kas Rajaleidja võrgustik jääb siis üldse alles? Vastan: jah, Rajaleidja jääb!

Innove Rajaleidja ülesandeks jääb läbi õppenõustamisteenuste ja kooliväliste nõustamismeeskondade tegevuse toetada lapse ja noore hakkamasaamist õpiteel, andes selleks soovitusi lapsevanematele ja koolile või lasteaiale. Innove Rajaleidja jätkab tööd kõigis Eesti maakondades – õppenõustamisteenused jäävad kättesaadavaks kõikjal ja ühtlaselt kõrge kvaliteediga.

Tõsi, seoses karjääriteenuste ja neid osutavate spetsialistide üleminekuga Eesti Töötukassasse väheneb meie töötajate arv. Seetõttu optimeerime alates 1. jaanuarist 2019 ka Innove Rajaleidja juhtimiskorraldust – läheme üle kuue piirkonna põhisele juhtimisele. Vähenenud ruumivajaduse tõttu võib mõnes maakonnas muutuda ka teenuste osutamise asukoht, kuid uute ruumide valikul arvestame  eelkõige meie klientide ootusi heale ligipääsetavusele. Kõigist muudatustest teavitame oma kliente ja partnereid operatiivselt.

Lähitulevikku vaadates on meil kaks olulist sihti:

  • Laiendada e-õppenõustamisteenuste võimalusi ja kättesaadavust. Oleme edukalt katsetanud videonõustamist ning peatselt oleme valmis seda teenust pilootprojekti korras ka pakkuma
  • Nõustada ja abistada koolipidajaid ehk peamiselt omavalitsusi ja koolimeeskondi, kes igapäevaselt laste ja noorte õpet korraldavad. Juba järgmisel nädal kohtub meie juhatuse Eesti Linnade ja Valdade Liidu esindajatega, et üheskoos arutada, kuidas Innove Rajaleidja saab senisest veelgi tõhusamalt toetada kaasava hariduse põhimõtete rakendamist.

Kohtumiseni Innove Rajaleidjas!

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.