Mobile menu

Blogi

Kutsemeistrivõistluste uuenduslik hooaeg on lõpusirgel

Postituse autor: Innove

Kutsemeistrivõistluste korraldustoimkondKutsemeistrivõistluste poolaasta on olnud põnev ja tegus ning toonud Eestile mitmeid uusi meistreid. Kindlasti on palju neid, kes on nakatunud headest mõtetest, põnevatest erialadest ja inspireerivatest noortest ning leiavad võimaluse ka oma oskuste arendamiseks.

Mida poolaasta meile tõi?

Kutsemeistrivõistlused jõudsid tele-eetrisse

Kõige suurem uuendus kutsehariduse maastikul oli uue telesaate ekraanile jõudmine. 23. märtsist alustas ETV2 ekraanil Eesti oma kutsehariduse võistlussaade, mida juhtis särtsakas Laura Prits. Kevadperioodil jõudis eetrisse kümme saadet, millest üheksa filmiti kutsekoolides üle Eesti ja viimane osa kajastas oskuste festivali “Noor meister 2019” otse Eesti Näituste messikeskusest.

Saate käigus tehti tiir peale tervele Eestile. Omavahel võtsid mõõtu ehitusviimistlejad, graafilised disainerid, kokad, sõiduautotehnikud, elektrikud, vastuvõtu administraatorid, mööblitislerid, mehhatroonikud ja maastikuehitajad. Võistlussaatesse jõudsid parimad õpilased ja neid hindasid oma ala eksperdid. Iga saade pakkus väikest pilguheitu ka teistesse kutsekoolidesse.

Innove haridusuuenduste juhi Tanel Oppi sõnul on kutseharidus kiire ja paindlik võimalus omandada praktilised kutsealased oskused, mis annavad aluse nii edukaks karjääriks kui võimaluse tulevikus edasi õppida. “2019. aastal uuendame võistluste formaati. Traditsiooniliste võistluste kõrval soovime jõuda televisioonis atraktiivse võistlussaatega nii noorteni kui nende vanemateni ja näidata tublisid noori ja kaasaegseid koole kogu Eestile.”

Telesaade andis hea kogemuse kõigile osapooltele ja pingeline võistlus kaamera ees treenib hästi rahvusvahelisteks väljakutseteks. Väga suureks abiks olid kutsekoolid, kes said kogeda, kuidas poole päevaga saab tavalisest õpperuumist telestuudio.

Oskuste festival suunas nii külastajaid kui võistlejaid

Nii telesaate kui kutsemeistrivõistluste hooaja võttis kokku suur oskuste festival „Noor meister 2019“. Festivali põhiosa oli kutsemeistrivõistlused, kus sai kaasa elada 17 kutsealale (millest kolme ala võistlused toimusid kutsekoolides). Teiste seas panid oma oskused ja teadmised proovile keevitajad, juuksurid, ehituspuusepad, kondiitrid.

Ürituse avas haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Festivali külastas tuhandeid noori, kes elasid kaasa kutsemeistrivõistlustele ja said töötubades võimaluse ka oma oskused proovile panna. Kohal olid kutsekoolide esindajad, kes jagasid infot õppimisvõimaluste kohta, oma toodangut müüsid edukad õpilasfirmad ja välja selgitati parim noor DJ.

Enne festivali oli koolidel võimalus külastada erinevaid ettevõtteid. Tänu Eesti Tööandjate Keskliidule võttis noori vastu 29 ettevõtet ja põneva külastuskogemuse said ligi 600 noort. Messihallis filmiti ka viimane osa telesaatest „Noor meister. Festivali lõpetas pidulik autasustamine ja Daniel Levi bänd.

Toimusid ka mitmed üksikvõistlused. Oma kutseoskused panid proovile raamatupidajad, müüjad, ärinduse spetsialistid, noored talunikud ja aednikud. Aasta lõpus võtavad omavahel mõõtu ka müürsepad.

Ees ootab suurvõistlus Venemaal

Võitjatel on võimalus pürgida Eestit esindama rahvusvahelistele kutsemeistrivõistlustele EuroSkills ja WorldSkills. Järgmine oluline etapp ongi suurvõistlused Venemaal. WorldSkills 2019 toimub 22.–27.08.2019 Kaasanis. Osaleb 65 riiki, 1375 võistlejat ning oskusi pannakse proovile 56 võistlusalal. Eestit esindavad 13 noort 12 võistlusalal: ehitusviimistleja, plaatija, müürsepp, maastikuehitaja, kokk, restoraniteenindaja, vastuvõtu administraator, IT süsteemi administraator, trükkal, florist, graafiline disainer, keevitaja.  

Pilte ja uudiseid kutseharidusest saad vaadata Kutseharidus.ee facebookis ja veebilehel.

 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.