Mobile menu

Blogi

Oskuste ÖÖl tutvustati huvilistele üle Eesti kutseõppe erialasid ja telgitaguseid

Postituse autor: Innove

Oskuste öö 2019„Teadlaste öö, muuseumiöö, ööraamatukogu, ööülikool, ööjooks, muinastulede öö… suurepärased sündmused, üks kirevam, arendavam, võimalusterohkem ja loovam kui teine. Just seepärast ka Oskuste ÖÖ. Oskuste ÖÖle olid oodatud kõik, kel kirge ja soovi areneda, kes tahavad rohkematest õpivõimalustest teada saada ja loovusel lennata lasta.

Miks just öö? Sellepärast, et öö on aeg, mil saame oma unistustele mõelda ja mõtted korrastada. Ja miks just oskuste öö? Sellepärast, et oskustes on jõud, mis viib meid unistuste teostamiseni. Aastal 2018 sai alguse sündmuste seeria nimega Oskuste ÖÖ, mil kutseharidusasutused hoiavad uksi valla ja ootavad töökodadesse, töötubadesse, avatud tundidesse ja loengutesse sõna otseses mõttes kõiki huvilisi,“ avab Oskuste ÖÖ mõtte Tallinna Ehituskooli kommunikatsioonijuht Liisi Tomingas.

Tartu Kutsehariduskeskuse turundus-ja kommunikatsioonijuht Kaire Mets korraldas Oskuste ÖÖd oma koolis teist aastat ja teab, et oskusteta ei saa praegu ega tulevikus. „Tõsi, eluks vajalikud oskused muutuvad – näiteks sulepeaga kirjutamise asemel tuleb nüüd hoopis arvutiprogramme kasutada ning tulevikus võib juhtuda, et autojuhtimise oskuse asemel tuleb osata iseliikuvat autot programmeerida. Oskused ise aga ei kao kuhugile, pigem muutuvad ning sunnivad ikka ja uuesti õppima.“

Tartus toimus tänavu kokku 14 meistriklassi, kus uusi teadmisi ja oskusi õppida sai. Õppimise ja oma käe külge panemise võimalusi oli meisterdamise hoovis, kus sai juhendajate abil valmistada helkurehte, küpsetada vahvleid, meisterdada klotsidest fantaasialoomi, kaunistada võinuga või värvida oma mandala. Kokaõpilased avasid oskuste ÖÖ-l oma pop-up kohviku „Jalutuskäik metsas“, kus menüüs olid vegan toidud. Teiste andeid ja oskusi sai nautida lavakava vaadates, mis pakkus nii muusikalist meelelahutust, aga ka tantsu, moeetendust, showbaarmeni etteastet, teadusteatrit ning palju muud. Tegevust leidis nii laps kui lapsevanem.

Eelmise aasta Oskuste ÖÖ sai palju positiivset vastukaja. Koolimajad olid rahvast täis ja tegevusi jagus igale maitsele. Tänavu võttis Tartu Kutsehariduskeskuse korraldatud üritusest osa veelgi rohkem – 530 huvilist. „Oskused ja ise tegemine peab olema äge asi – midagi, mille üle kõik ise rõõmu ja uhkust tunda saavad! Seda toredat enda oskuste üle uhke olemise tunnet soovisime pakkuda ka tänavusel Oskuste ÖÖl, olgu siis meistriklassis uusi oskusi õppides või meisterdamise alal oma loovust ja näpuosavust arendades. Ja melu ikka ka!“, vaimustus Kaire Mets üritust korraldades.

Ka Tallinna Ehituskool võttis tänavu Oskuste ÖÖ ette veelgi suurema ja mahukamana. Tutvuda sai kooli kaheksa erineva valdkonnaga: restaureerimise, mööblirestaureerimise, plaatimise, müürsepa tööde, pottsepa tööde, elektritööde, viimistluse ja maastikuehituse valdkondadega. Pedagoogid ja õppurid viibisid hiliste õhtutundideni koolimajas ja töökodades, et näidata enda erialade ilu ja võlu.

„Oskuste öö on nagu Avatud talude päev, ainult õhtul,“ leiab Järvamaa Kutsehariduskeskuse arenguspetsialist Valev Väljaots. „Oma uksed avavad ametikoolid üle Eesti ja seda selleks, et näidata kutsehariduse suurepäraseid võimalusi uute oskuste omandamiseks. Aga ka selleks, et tulla lihtsalt sõprade või perega ja veeta üks tore sügisõhtu põnevate ettevõtmistega.“

„Igapäevaselt ei mõelda selle haridusliigi olemusele, aga vahel võiks ju huvi tunda, et mis nad seal „aia taga“ teevad. Kui avatud uste päevad on paljuski mõeldud kooli tulijatele, siis Oskuste öö on ikka kõigile – olgu selleks lasteaialaps või pensionär. Järvamaa kutsehariduskeskuses on nad saanud kõik traktori rooli keerata või hobusega sõita või keevitada või müüri laduda või… No tegevusi on palju. Selleks tuleb kohale tulla,“ räägib Väljaots.

Oskuste ÖÖ toimus 17. oktoobril Euroopa kutseoskuste nädala raames. Kutsekoolides üle Eesti korraldati sel õhtul oskusõpet tutvustavaid sündmuseid, avatud olid mitmed põnevad töötoad ning toimus palju oskustega seotud tegevusi.

Täpsem info kutsekoolide tegevuste kohta www.kutseharidus.ee

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.