Mobile menu

Blogi

Piret Lilover: Töökohapõhine õpe noorte seas populaarseks!

Postituse autor: Piret Lilover

Piret Lilover

Piret Lilover, Innove töökohapõhise õppe arendusjuht

Töökohapõhine õpe on kutseõppe vorm, kus kolmandik õppest toimub koolis ja kaks kolmanikku ettevõttes oma ala meistrite juhendamisel. Suure praktilise töö osakaaluga õppevorm on senini olnud populaarne täiskasvanud õppijate seas, kes soovivad täiendada oma teadmisi ja oskusi või saada kutsetunnistust. Selleks, et kaasata töökohapõhisesse õppevormi ka ilma eelneva töökogemuseta noori, oleme käivitanud pilootprojekti.

Noorte viimiseks töökohapõhisesse õppesse ulatas Innovele abikäe Eesti Tööandjate Keskliit. Koos nendega leidsime projekti haaratud kolmele erialale (tööriistalukksepp, APJ lehtmetalli töötlemispinkide operaator ja turvasüsteemide tehnik) 12 erineva suurusega ettevõtet, kes on nõus õpipoisid oma hoole alla võtma, makstes neile õpingute ajal ka palka. Koolidest osalevad projektis Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool, Tallinna Tööstushariduskeskus ja Tartu Kutsehariduskeskus.

Kui alguses tundus pilootprojektis osaleda soovivate ettevõtete leidmine paras pähkel, siis täna seisame silmitsi probleemiga – kuidas leida õppijad?

Kolmest erialast kaks – tööriistalukksepp ja APJ lehtmetalli töötlemispinkide operaator – ei ole noorte seas senini kuigi populaarsed olnud, kuid ometi otsivad tööandjad just nendele ametikohtadele uusi töötajaid tikutulega taga. Olime oma projekti käivitades sellest probleemist teadlikud. Meie väljakutse ongi lüüa kaks kärbest ühe hoobiga – meelitada noored nii töökohapõhisesse õppesse kui ka vajalikele erialadele, mille vastu pole senini piisavat huvi tuntud.

Tööandaja kasu töökohapõhise õppe projektis osalemisel on kindlasti oma käe järgi tulevase töötaja koolitamine. Õppija jaoks on aga boonuseks märkimisväärne praktilise töö osakaal õppest, tegelik töökogemus ettevõttes ja kindlasti ka õpingute ajal makstav töötasu.

Kas meie ettevõtmist saadab edu, saame teada juba vähem kui kuu aja pärast, mil sisseastumine õppesse on lõppenud. Täiendava info töökohapõhise õppe ja kandideerimise kohta leiad www.kutseharidus.ee.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.