Mobile menu

Blogi

WorldSkills 2019: Eesti noored tõid Kaasanist koju kolm kutsemeisterlikkuse medalit

Postituse autor: Innove

WorldSkillsi tiimi pilt 2019WorldSkills 2019 toimus 22.–27.08.2019 Kaasanis. Võistlused leidsid seekord aset juba 45. korda. Esindatud oli rohkem kui 60 riiki ja toimus 56 erinevat võistlust. Eestit esindasid 13 noort 12 võistlusalal. WorldSkills erisaade jõuab TV6 eetrisse pühapäeval, 22. september, kell 13:30!

Osalevate riikide ja võistlejate koguarvult oli tegu seni suurimate võistlustega. Hinnanguliselt võib öelda, et reaalsed mahud kasvasid 2017 Abu Dhabis toimunud võistlustega võrreldes umbes 10%. Näiteks koka võistlusalal oli 46 võistlejat, mis oli võistluste ajaloo suurim.

Võistlused olid hästi ette valmistatud. Need toimusid Kazan Expo alal, mille suured hallid andsid võimaluse rohkem kui 1300 noorel anda endast parim pikkadel ja emotsionaalsetel võistluspäevadel. Lisaks oli võistlejate jt delegaatide käsutuses suur võistlejate küla 55 hektaril, kus majutuse kõrval oli mõeldud ka vaba aja veetmise võimalustele ja vajalikele teenustele.

Eesti esindusvõistkond esines väga edukalt. Tublimatest tublimad olid aga kolm võistlejat, kes tõid koju kutsemeisterlikkuse medali. Meisterlikkuse medal väljastatakse 700 punkti ja enam saavutanuile ning see on neile kinnituseks, et nad on oma oskustelt ülemaailmsel kõrgtasemel. See on kvaliteedimärk ja suur tunnustus. Lisaks valiti välja iga riigi kõige parem võistleja. Best of Nation medali saab igast riigist üks võistleja, kes on saanud kõige suurema punktisumma. Eesti edukaim oli graafiline disainer Jaagup Susi Tartu Kunstikoolist.

Kutsemeisterlikkuse medalid said:

 • graafiline disainer Jaagup Susi Tartu Kunstikoolist (samuti Eesti esindusvõistkonna parim)
 • kokk Märten Kadu Tallinna Teeninduskool – Tekost
 • restoraniteenindaja Karl-Kevin Miinpuu Haapsalu Kutsehariduskeskusest

Lisaks neile esindasid Eestit väga tublilt ja suure südamega

 • ehitusviimistleja Katrin Ansper Tallinna Ehituskoolist
 • florist Maris Paas Räpina Aianduskoolist
 • plaatija Markus Hanson Tallinna Ehituskoolist
 • IT-süsteemide administraator Gen Lee Tartu Kutsehariduskeskusest
 • maastikuehitajad Markus Vainu Räpina Aianduskoolist ja Matthias Veski Räpina Aianduskool/Tallinna Tehnikaülikoolist
 • vastuvõtu administraator Liisa Meidla Tallinna Teeninduskoolist
 • müürsepp Veiko Kook Tartu Kutsehariduskeskusest
 • trükkal Jelizaveta Tšuvpilo Tallinna Polütehnikumist ja
 • keevitaja Artem Sapelkin Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolist

Eestil oli tänavu ka seniste WorldSkills võistluste suurim delegatsioon: 12 eriala, kokku 13 võistlejaga, 13 eksperti (sh üks ekspert ilma võistlejata). Lisaks delegatsiooni ametnikud, vaatlejad, meedia jt, kokku 40 inimest. Kohal viibis ka haridus- ja teadusminister Mailis Reps, kes osales WorldSkills konverentsi raames toimunud kõrgetasemelisel ministrite kohtumisel. Muude kohtumiste kõrval õnnestus mitmetel delegatsiooni liikmetel külastada ka kohalikku kutsekooli.

Kaasanis Eesti delegatsiooni juhtinud Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleri Mart Laidmetsa sõnul said meie noored suurepäraselt hakkama nii võistlusülesannetega kui ka maailma tippüritusel Eesti esindamisega. “Mul on hea meel, et meie õppurid said suurejoonelisel võistlusel osalemise kogemuse ning näitasid kogu maailmale, et Eesti noored on oma oskustelt maailma tipus,” ütles Laidmets. Ta kiitis ka kutsekoole, kus tehakse suurepärast tööd õppurite ettevalmistamisel.

Võistluspäevadele eelnes ja järgnes suursugune tseremoonia Kazan Arenal, mille avas Venemaa peaminister Dmitri Medvedev ja lõpukõne pidas president Vladimir Putin.

Meie delegatsiooni kojujõudmist jääb ilmestama ka ühe võistleja hästilõppenud seiklus Venemaa avarustes. Teadmata kadunuks jäid reisidokumendid ja seetõttu tuli Kaasanist Moskvasse sõita rongiga, kus sai minna Eesti saatkonda tagasipöördumise tõendit vormistama. Rõõm on kinnitada, et Eesti riik toimib kiirelt ja usaldusväärselt ning seiklus lõppes õnneliku kojujõudmisega laupäeval, 31. augustil.

Eesti osaleb Worldskillsil alates 2007. aastast. Järgmine ülemaailmne kutsemeistrivõistlus toimub 2021. aastal Shanghais.

Vaata lähemalt: 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.