Mobile menu

Õppevara ja metoodikad

Digiuudised

Valmisid eesti keele e-kogud II ja III kooliastmele

Eesti Keele Instituudi, Innove ning Haridus- ja Teadusministeeriumi koostöös valmisid äsja eesti keele kui emakeele pädevusi hindavate elektrooniliste ülesannete kogud II ja III kooliastmele. 

Vastvalminud eesti keele kaheksa e-kogu teemad on lauseõpetus, sõnade kokku- ja lahkukirjutamine, häälikuõpetus, sõnavaraõpetus ning lugemine ja kuulamine. E-kogud on lisaõppevahendid, mis pakuvad õpilastele rikkalikult võimalusi oma teadmisi ja oskusi kinnistada ning vajaduse korral ka täiendada. Samuti aitavad e-kogud õpetajatel hoida kokku aega (ülesannete automaatne kontroll ning punktiline ja sõnaline tagasiside õpilastele ja õpetajale) ning suunata õppeprotsessi vastavalt sellele, kuidas õpilastel uute teadmiste ja oskuste omandamine edeneb.

Osa e-kogudest sisaldavad ka diagnostilisi teste, mille abil saab õpetaja enne õppeprotsessi algust välja selgitada õpilaste eelteadmised mingi teema kohta või kontrollida õppeprotsessi lõpus, kas õpilased on taotletud õpitulemused omandanud.

Eesti keele e-kogud on seotud Eesti elukestva õppe strateegia rakendamiseks loodud digipöörde programmiga. Kogude koostamist koordineeris Eesti Keele Instituut. Valminud e-kogud on õpetajatele ja õpilastele kasutamiseks üleval Eksamite Infosüsteemis.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.