Mobile menu

Eksamid ja testid

Cambridge Assessment English C1 Advanced

Innove Cambridge certification2019. aastast pakub Innove koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning rahvusvaheliselt tunnustatud testimisorganisatsiooniga Cambridge Assessment English Eesti gümnaasiumiõpilastele võimalust sooritada tasuta inglise keele Cambridge English: C1 Advanced eksamit. C1 Advanced näol on tegu kõrgetasemelise teadmiste kontrolliga, mis tõendab enam kui 8000 ettevõtte, haridus- ja valitsusasutuse poolt nõutava keeleoskustaseme olemasolu.

 

Kes saavad osaleda? 

C1 Advanced eksamil saavad osaleda gümnasistid ja gümnaasiumiharidust omandavad kutsekoolide õpilased

  • kellel on läbitud riikliku õppekava järgi viis kohustuslikku inglise keele kursust;
  • kes on sooritanud elektroonilise eeltesti (CEPT) tulemusele “C1 või kõrgem”;
  • kes pole varem Innove poolt korraldataval C1 Advanced eksamil osalenud.

 

Eksamisessioonid 2019/2020. õppeaastal

Kevadise eksamisessiooni kuupäevad: 28. märts–9. aprill 2020.

Kirjalik eksam toimub laupäeval, 4. aprillil 2020. Suulised eksamid toimuvad kogu eksamisessiooni vältel vastavalt SA Innove poolt koostatavale graafikule.

C1 Advanced kevadisele eksamisessioonile saab registreerida 20. jaanuarini Eksamite infosüsteemis (EIS). 

Innove kaudu sooritatava C1 Advanced eksami puhul ei ole riigieksami asendamiseks vaja esitada eraldi tunnistust, seega on abituriendil gümnaasiumi lõpetamiseks võimalik eksamit sooritada ka kevadisel eksamisessioonil (sarnaselt teistele rahvusvahelistele eksamitele). 

NB! Abituriendid, kes registreeruvad C1 eksami kevadsessioonile, aga jäävad eksamipäeval haigeks või ei saavuta B2-taset, peavad gümnaasiumi lõpetamiseks sooritama mai lõpus toimuva inglise keele riigieksami lisaeksami. Täpsem info lisaeksami kohta ning lisaeksamil osalemise taotlus on leitav Innove kodulehel.

 

Eksami tulemused

Eksamitulemused selguvad neli nädalat pärast eksami toimumist. Tunnistus saadetakse 5-9 nädala jooksul pärast eksamit. 

 

CEPT testist

C1 Advanced eksamile pääsemiseks tuleb õpilastel sooritada arvutipõhine adaptiivne eeltest (Cambridge English Placement Test, CEPT). 

CEPTi saavad õpilased sooritada oma koolis ning selleks kulub 30-45 minutit. Test hindab lugemis- ja kuulamisoskust ning keelestruktuuride alaseid teadmisi. 

Järgmine CEPT sessioon toimub 13. aprillist 29. maini 2020. Osalemiseks tuleb õpilasel ühendust võtta oma kooli C1 Advanced kontaktisikuga.

Tulemused selguvad kohe pärast eeltesti sooritamist ja need esitatakse järgmiselt:

CEPT tulemus / eeldatav keeletase

0-9 / Below A1
10-19 / A1
20-29 / A2
30-39 / B1
40-49 / B2
50 / C1 or above

Õpilane saab ennast C1 Advanced eksamile registreerida vaid juhul, kui eeltesti tulemusena määratakse tema keeletasemeks “C1 or above”. Õpilastel, kes sooritavad CEPTi madalamale tulemusele, tuleb gümnaasiumi lõpetamiseks osaleda inglise keele riigieksamil ja/või nende poolt valitud rahvusvahelisel eksamil mõnes teises võõrkeeles (vene, saksa, prantsuse).

CEPT tulemus kehtib üks aasta. 

 

C1 Advanced eksamit tutvustavad webinarid õpetajatele

Cambridge Assessment Englishi poolt korraldatavad webinarid annavad ülevaate nii C1 Advanced eksami kirjaliku (lugemine, keelestruktuurid, kirjutamine ja kuulamine) kui ka  suulise osa erinevatest ülesandetüüpidest. Samuti saavad webinaridel osalejad hulga juhiseid sobivate lisamaterjalide leidmiseks ning ideid ja strateegiaid õpilaste paremaks ettevalmistamiseks.

Järgmiste webinaride kuupäevad ja kellaajad:

  • 20., 21., 22., 23. ja 24. jaanuaril kell 15.30 -16.30.

Webinaride registreerimislingid leiab SIIT. 

 

Juhendmaterjalid õpetajatele ja õpilastele

 

 Rohkem informatsiooni teema kohta leiad SIIT.

Cambridge Assessment English C1 Advanced eksamit koordineerib testide keskuse inglise keele ekspert Kristel Kriisa.

 

Lisainfo:

Kristel Kriisa
Cambridge C1 Advanced eksamikorralduse juht
735 0753
kristel.kriisa@innove.ee

Anu Lutsepp
Cambridge C1 Advanced koordinaator
735 0683
anu.lutsepp@innove.ee 

 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.