Mobile menu

Eksamid ja testid

Tasemeeksamile registreerumine

Eesti keele tasemeeksamile saab registreeruda riigiportaali kaudu või esitades avalduse otse Innovele. Korraga saab registreeruda ühele eksamile. 

Riigiportaalis www.eesti.ee registreerumiseks sisene ID-kaardi, Mobiil-ID või pangalingi kaudu portaali ning registreeri SIIN. Riigiportaalist on võimalik tellida ka teavitus tasemeeksami aja, koha määramise ja eksamitulemuse kohta.

Teine võimalus eesti keele tasemeeksamile registreerimiseks on esitada avaldus koos koopiaga passist või ID kaardist otse Haridus- ja Noorteametile. Avalduse blanketi saab alla laadida SIIT, aga blanketid on paberil saadaval ka kõigis meie piirkondlikes infopunktides. Avalduse võib saata Innove aadressile Lõõtsa 4, Tallinn, 11415 või tuua ise ära meie infolauda (avalduse üleandmisel on vajalik esitada isikut tõendav dokument). Kui avalduse toob volitatud isik, peab ta avaldusega koos esitama volituse ning enda isikut tõendava dokumendi.

  • Eksamitele saab registreeruda aastaringselt. Eesti keele tasemeeksamile registreerumine lõpeb eksamile eelneva kuu 1. kuupäeval.
  • Eksamiteade, kus on kirjas eksami ja konsultatsiooni toimumise aeg ja koht, aga ka kogu muu tarvilik informatsioon, saadetakse postiaadressil või meiliaadressil, mis on märgitud eksamiavaldusele. Eesti keele tasemeeksami teade saadetakse üldjuhul üks kuu enne eksami toimumist.
  • Riigiportaali eesti.ee päringutekeskkonnast oma andmete vaatamisel pole oluline, kas avaldus esitati läbi portaali või toodi/saadeti paberkandjal Innovesse – andmed ilmuvad eesti.ee päringutekeskkonda igal juhul.

Vähemalt 65-aastane Eesti kodakondsust taotlev isik on keeleeksamil vabastatud kirjutamistestist ehk kodakondsusseaduse § 8 2. lõike punktis 4 sätestatud nõuete (oskus koostada lihtsat teksti tuttaval või enda jaoks huvipakkuval teemal) täitmisest, ja peab sooritama eksamil kolm osa: kuulamis-, lugemis- ja rääkimisosa. Et seda võimalust kasutada, tuleb registreerimisavaldusel valida variant „B1-tase* (65 a ja vanem kodakondsuse taotleja)“.

Põhikooliõpilane (7.-9. klass) saab eesti keele tasemeeksamile registreeruda ainult juhul, kui ta taotleb Eesti kodakondsust (selleks peab olema 15-aastane) või kui tema eesmärgiks on töökohal keeleoskuse tõendamine.

7. ja 8. klassi õpilane saab registreerida põhikooli eesti keele kui teise keele B1-tasemega ühitatud lõpueksamile. (alus haridus- ja teadusministri määrus)

9. klassi õpilane sooritab põhikooli lõpus eesti keele kui teise keele B1-tasemega ühitatud lõpueksami.

 

Uuesti registreerumine eksamilt puudumise korral

Eksamile registreerunu, kes puudub eksamilt mõjuva põhjuseta või kelle eksamitulemus jääb alla 35 protsendipunkti võimalikust punktisummast, saab eksami uuesti sooritada mitte varem kui kuue kuu möödumisel eksami toimumisest.

Piirangut ei kohaldata, kui eksamile registreering tühistatakse vähemalt seitse päeva enne eksami toimumist. Registreeringu saab tühistada, andes oma soovist Haridus- ja Noorteametile teada telefonil 735 0500 või e-posti aadressil info@harno.ee.

Registreerunul, kes puudus eksamilt mõjuval (näiteks tervislikul) põhjusel ning kes soovib eksamit sooritada enne kuue kuu möödumist, tuleb 30 päeva jooksul esitada Innovele vabas vormis selgitus ja tõend puudumise põhjuste kohta. Dokumentidele võib lisada avalduse eksamile registreerumise kohta.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.