Mobile menu

Eksamid ja testid

Tasemeeksamile registreerumine

Eesti  keele tasemeeksamile registreerumine.

Eksamitele saab registreeruda aastaringselt.

Eesti keele tasemeeksamile registreerumine lõpeb eksamile eelneva kuu 1. kuupäeval.

Korraga saab registreeruda ühele eksamile.

Eesti keele tasemeeksamile registreerumiseks on mitu võimalust:

  • Elektrooniliselt eksamite infosüsteemi (EIS-i) sisse logides.
  • Elektrooniliselt riigiportaali sisse logides.
  • Saata info@harno.ee kaudu digiallkirjastatud avaldus koos dokumendi koopiaga.
  • Esitada paberavaldus koos dokumendi koopiaga otse Haridus- ja Noorteametile (saata posti teel või tulla kohale)

NB! Õpilaste esitatud paberavalduste alusel eksamitele ei registreerita!

Õpilased registreerivad ennast eksamile ise (elektroonselt), kasutades eksamite infosüsteemi (EIS).     

Eksamite Infosüsteemi (EIS-i) sisene ID-kaardi, mobiil-ID-ga, Smart-ID-ga Eksamite Infosüsteemi (EIS)

Juhend Eksamite Infosüsteemis (EIS-is) eksamile registreerumiseks asub siin.

Riigiportaalis www.eesti.ee registreerumiseks sisene ID-kaardi või Mobiil-ID-ga siin

Digiallkirjaga kinnitatud avalduse ja dokumendi koopia saab saata: info@harno.ee

Eesti keele tasemeeksamile registreerimise avalduse võib saata koos isikut tõendava dokumendi koopiaga Haridus- ja Noorteametile aadressil Lõõtsa 4, Tallinn 11415.

Avalduse saab täita ka Haridus- ja Noorteameti vastuvõtus (avalduse üleandmisel on vajalik esitada isikut tõendav dokument).

Kui avalduse toob volitatud isik, peab ta avaldusega koos esitama avaldaja volituse ning ka enda isikut tõendava dokumendi.

Avalduse blanketi saab alla laadida siit , blanketid on saadaval ka kõigis meie piirkondlikes infopunktides.

Eksamiteade, kus on kirjas eksami ja konsultatsiooni toimumise aeg ja koht ning kogu muu tarvilik informatsioon, saadetakse postiaadressil või meiliaadressil, mis on märgitud eksamiavaldusele. Eesti keele tasemeeksami teade saadetakse üldjuhul üks kuu enne eksami toimumist.

Vähemalt 65-aastane Eesti kodakondsust taotlev isik on B1 taseme keeleeksamil vabastatud kirjutamistestist (essee) ehk kodakondsusseaduse § 8 2. lõike punktis 4 sätestatud nõuete (oskus koostada lihtsat teksti tuttaval või enda jaoks huvipakkuval teemal) täitmisest.

Ta peab sooritama eksamil kolm osa: kuulamis-, lugemis- ja rääkimisosa. Et seda võimalust kasutada, tuleb registreerimisavaldusel valida variant „B1-tase* (65 a ja vanem kodakondsuse taotleja)“.

Põhikooliõpilane (7.-9. klass) saab eesti keele tasemeeksamile registreeruda ainult juhul, kui ta taotleb Eesti kodakondsust (selleks peab olema 15-aastane) või kui tema eesmärgiks on töökohal keeleoskuse tõendamine.

7. ja 8. klassi õpilane saab registreerida põhikooli eesti keele kui teise keele B1-tasemega ühitatud lõpueksamile (alus haridus- ja teadusministri määrus).
9. klassi õpilane sooritab põhikooli lõpus eesti keele kui teise keele B1-tasemega ühitatud lõpueksami.

Uuesti registreerumine eksamilt puudumise korral

Eksamile registreerunu, kes puudub eksamilt mõjuva põhjuseta või kelle eksamitulemus jääb alla 35 protsendipunkti võimalikust punktisummast, saab eksami uuesti sooritada mitte varem kui kuue kuu möödumisel eksami toimumisest.

Piirangut ei kohaldata, kui eksamile registreering tühistatakse vähemalt seitse päeva enne eksami toimumist. Registreeringu saab tühistada, andes oma soovist Haridus- ja Noorteametile teada telefonil 735 0500 või e-posti aadressil info@harno.ee.

Isikul, kes puudus eksamilt mõjuval (näiteks tervislikul) põhjusel ning kes soovib eksamit sooritada enne kuue kuu möödumist, tuleb esitada 30 päeva jooksul peale eksami toimumise kuupäeva Haridus- ja Noorteametile vabas vormis selgitus ja tõend puudumise põhjuste kohta ning uus avaldus eksamile registreerumiseks.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.