Mobile menu

Eksamid ja testid

Kodakondsuseksamid

Eesti Vabariigi põhiseaduse ja kodakondsuse seaduse tundmise eksam kontrollib teadmisi Eesti põhiseadusest, kodaniku põhiõigustest, vabadustest ja kohustustest ning on mõeldud neile, kes soovivad taotleda Eesti Vabariigi kodakondsust.   

Kodakondsuseksam toimub eksamipunktides, kus eksamitöö täidetakse elektrooniliselt ehk arvutil.

Eksamitestis on 24 eestikeelset valikvastustega küsimust neljast valdkonnast:

  • Eesti riigikorra põhialused, mis on sätestatud Eesti Vabariigi põhiseaduse I ja III peatükis.
  • igaühe põhiõigused, vabadused ja kohustused, mis on sätestatud Eesti Vabariigi põhiseaduse II peatükis.

Eksam loetakse sooritatuks, kui õigesti on vastatud vähemalt 18 küsimusele. Eksam kestab 45 minutit.

Eksami ajal tohib kasutada Eesti Vabariigi põhiseaduse ja kodakondsuse seaduse eestikeelset teksti ning sõnaraamatut, mis on eksamiruumis olemas!

Näidisvideo e-kodakondsuseksamist:

Muusik Ruslan Trochynskyi jagab oma kogemusi kodakondsuse taotlemisest ja eksami sooritamisest:

 

Kodakondsuseksameid valmistab ette ja viib läbi Innove. Kodakondsuseksamiga seonduvat reguleerib Vabariigi Valitsuse 2008. aasta 25. septembri määrus nr 143 „Kodakondsuse taotleja Eesti Vabariigi põhiseaduse ja „Kodakondsuse seaduse” tundmise eksami läbiviimise kord”. Määrus kehtestatakse kodakondsuse seaduse § 9 lõike 2 alusel.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.