Mobile menu

Eksamid ja testid

Eksamite ja konsultatsioonide ajad

Eesti Vabariigi põhiseaduse ja kodakondsuse seaduse tundmise eksamit ehk kodakondsuseksamit sooritatakse eksamipunktides elektrooniliselt. Eksamiks saab valmistuda osaledes eelnevalt avalikes konsultatsioonides ja/või tasuta ettevalmistuskursusel.

Kodakondsuseksami konsultatsioonis võivad osaleda kõik huvilised, kes soovivad tutvuda eksami sisu ja vormiga või kontrollida oma eksamiks valmisolekut. Konsultatsioonis osalemiseks ei pea olema esitatud avaldus eksami sooritamiseks. Konsultatsioonil tutvustatakse eksamikorda, jagatakse nõuandeid eksamitöö täitmiseks, tutvustatakse eksamivaldkondi ja -ülesandeid, lahendatakse läbi näidistest ja vastatakse eksaminandide täiendavatele küsimustele.

Novembris 2018 toimuvad Eesti Vabariigi põhiseaduse ja kodakondsuse seaduse tundmise eksami konsultatsioonid:

  • Tallinnas 20. november kell 16.00 Innoves, Lõõtsa 4, Tallinn;
  • Narvas 19. november kell 16.00 Narva Eesti Gümnaasiumis, Kraavi 1, Narva;
  • Jõhvis 19. november kell 15.30 Jõhvi Põhikoolis, Hariduse 5, Jõhvi;
  • Tartus 16. november kell 16.00 Tartu Eksamipunkt, Jakobi 2, Tartu;
  • Pärnus 24. novembril kell 10.00 Pärnu Koidula Gümnaasium; Metsa 21; Pärnu.

Lisaks on avatud tasuta ettevalmistuskursused kodakondsuseksami sooritamiseks. Info ja registreerimine: www.kodanik.net.

2018. aasta Eesti Vabariigi põhiseaduse ja kodakondsuse seaduse tundmise eksamid viiakse Jõhvis, Narvas ja Tartus läbi järgmistel aegadel:
TALLINNAS JÕHVIS, NARVAS, TARTUS VALGAS, PÄRNUS, RAKVERES*
27. jaanuar
17. veebruar
10. märts
24. märts
21. aprill
26. mai
30. juuni
25. august
8. september
29. september
27. oktoober
24. november
15. detsember
27. jaanuar
17. veebruar
24. märts
21. aprill
26. mai
30. juuni
25. august
29. september
27. oktoober
24. november
15. detsember
21. aprill
24. november

* Valgas, Pärnus ja Rakveres toimuvad 2018. aastal põhiseaduse ja kodakondsuse seaduse tundmise eksamid juhul, kui eksamikohta on registreerunud vähemalt viis inimest.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.