Mobile menu

Eksamid ja testid

Põhikooli lõpueksamid

Põhikooli lõpueksamid on ühtlustatud küsimuste ja ülesannetega testid, mida sooritavad 9. klassi õpilased põhikooli lõpetamisel. Põhikooli lõpetamiseks peab õpilane sooritama eksamid eesti keeles, matemaatikas ja valikaines.

Põhikooli lõpueksamite eesmärk on hinnata õpilase põhikoolis omandatud teadmisi ja pädevusi ning anda seeläbi õpilasele, vanemale, koolile, kooli pidajale ja riigile võimalikult objektiivset ja võrreldavat tagasisidet õppimise ja õpetamise tulemuslikkusest. Samuti teha otsus õpilase põhikooli lõpetamise kohta. 

Põhikooli lõpueksamite ülesanded ja küsimused koostab Innove, eksamitöid hindavad koolide lõpueksamikomisjonid (v.a eesti keel teise keelena), mille kinnitab haridus- ja teadusminister. 

Põhikooli lõpueksamitega seonduvat reguleerivad õigusaktid: 

  • Haridus- ja teadusministri määrus nr 54 „Tasemetööde ning põhikooli ja gümnaasiumi lõpueksamite ettevalmistamise ja läbiviimise ning eksamitööde koostamise, hindamise ja säilitamise tingimused ja kord ning tasemetööde, ühtsete põhikooli lõpueksamite ja riigieksamite tulemuste analüüsimise tingimused ja kord” 
  • Haridus- ja teadusministri määrus “Riigieksamite vormid ja ajad, ühtsete põhikooli lõpueksamite ning tasemetööde õppeained, vormid ja ajad 2016/2017. õppeaastal” 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.