Mobile menu

Eksamid ja testid

Rahvusvahelised võõrkeeleeksamid

Innove korraldab Eestis järgmiseid rahvusvaheliselt tunnustatud eksameid:

  • Prantsuse keel – Diplôme d’études en langue française (DELF scolaire). Loe lähemalt
  • Saksa keel –  Goethe-Zertifikat (B1 ja B2 tasemel). Loe lähemalt!
  • Vene keel –  Тест по русскому языку как иностранному (ТРКИ-1 ja ТРКИ-2). Loe lähemalt
  • Inglise keel – Cambridge Assessment English C1 Advanced. Loe lähemalt

Neid eksameid hinnatakse vastavat eksamit koostava rahvusvahelise testimisasutuse välja töötatud hindamisjuhendi järgi. Kui eksaminand saavutab rahvusvahelise eksami hindamisjuhendis nõutud taseme, väljastatakse talle rahvusvaheliselt tunnustatud keeletaseme tunnistus.

Mõningaid neist eksameist on võimalik sooritada ka inglise keele riigieksami asemel gümnaasiumi lõpetamiseks. Eksaminand, kelle tulemus ei ole piisav keeletaseme tunnistuse saamiseks, saab siiski gümnaasiumi lõpetada, kui on saavutanud vähemalt ühe protsendi maksimaalsest tulemusest.

Rahvusvaheliselt tunnustatud võõrkeele eksamite korraldamist reguleerib Haridus- ja teadusministeeriumi määrus nr 54 „Tasemetööde ning põhikooli ja gümnaasiumi lõpueksamite ettevalmistamise ja läbiviimise ning eksamitööde koostamise, hindamise ja säilitamise tingimused ja kord ning tasemetööde, ühtsete põhikooli lõpueksamite ja riigieksamite tulemuste analüüsimise tingimused ja kord“. NB! Oluline info määruses: § 46`1. Eriolukorrast tingitud eksamikorralduse erisused 2019/2020. õppeaastal

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.