Mobile menu

Eksamid ja testid

Prantsuse keele DELF scolaire eksamid

NB! Prantsuse keele rahvusvahelised eksamid toimuvad 12.–16. aprill 2021. Haridus- ja Noorteamet saadab täiendava teabe eksamitele registreerunud õpilastele. 

Alates 2013. aastast korraldab Haridus- ja Noorteamet koostöös Prantsuse Instituudiga Eestis rahvusvaheliselt tunnustatud prantsuse keele DELF (Diplôme d’études en langue française) eksameid. Eksameid on võimalik sooritada A1-, A2-, B1- ja B2-tasemetel ning osaleda võivad põhikooli II ja III astme ning gümnaasiumi õpilased.

Gümnaasiumiastmes sooritatud B1-ja B2-taseme DELF eksameid tunnustatakse ka võõrkeele riigieksamina. Tulemust võib kool soovi korral arvestada lisaks ka gümnaasiumi koolieksami või selle osana.

Kui  õpilane  sooritab rahvusvahelise keeleeksami  positiivsele tulemusele, väljastatakse  talle rahvusvaheliselt tunnustatud eluaegse kehtivusega vastavat keeletaset tõendav diplom. 

Registreerimine

DELF eksamitel osalemine on vabatahtlik. Õpilane otsustab ise, kas ja millisel tasemel eksam sooritada ning registreerib ennast eksamile iseseisvalt (või õpetaja juhendamisel) Eksamite infosüsteemis (EIS) hiljemalt käimasoleva õppeaasta 20. jaanuariks. DELF-eksamitele  registreerimine toimub  riigieksamitele registreerimisega sarnases korras.

Eksamite toimumisajad

Järgmine DELF scolaire eksamisessioon toimub 12.–16. aprill 2021

Kirjalikud eksamid toimuvad 12. aprillil. Suulised eksamid toimuvad vahemikus 12.–16. aprill.

DELF eksamite hindajate koolitused

Igal aastal pakub Haridus- ja Noorteamet koostöös Prantsuse Instituudiga Eesti õpetajatele võimalust osaleda DELF eksamite hindajate koolitusel. Koolituse käigus antakse detailne ülevaade A1-B2-taseme eksamite ülesehitusest ja iseärasustest ning viiakse läbi rohkelt praktilisi näidishindamisi. Koolituse nõuetekohasel läbimisel saavad osaleajd viis aastat kehtiva ning rahvusvaheliselt tunnustatud DELF A1-B2 hindaja tunnistuse.

Lisainfot DELF koolituste ja registreerimise kohta leiate siit.

 

Lisainfot DELF scolaire eksamite kohta leiate:

 

DELF scolaire eksameid koordineerib Anu Lutsepp (anu.lutsepp@harno.ee, (+372) 735 0683)

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.