Mobile menu

Eksamid ja testid

Goethe-Zertifikat B1- ja B2-tasemel

Goethe Instituudi saksa keel võõrkeelena ja saksa keel teise keelena eksameid viiakse läbi ja hinnatakse selleks volitatud eksamikeskustes ühtsetel tingimustel üle maailma. Eestis korraldab riigieksameid asendavaid Goethe-Zertifikat B1- ja B2-taseme eksameid Innove. Eksami edukalt sooritanud saavad eluaegse rahvusvahelise saksa keele vastava taseme oskuse tunnistuse.

Eksamid on mõeldud iseseisva keelekasutaja suhtlusläve tasemel täiskasvanud õppijatele, kes on õppinud saksa keelt võõrkeelena. Üldjuhul on eksaminandide minimaalne vanus 16 aastat. Eksam Goethe-Zertifikat B1 vastab Euroopa keeleõppe raamdokumendi kuuest tasemest kolmandale. Eksam Goethe-Zertifikat B2 eeldab keele valdamist edasijõudnu tasemel ja vastab Euroopa keeleõppe raamdokumendi kuuest tasemest neljandale.

Registreerimine

Rahvusvaheliselt tunnustatud saksa keele eksamitel osalemine on vabatahtlik. Õpilane otsustab ise, kas ja millisel tasemel eksam sooritada ning registreerib ennast eksamile iseseisvalt (või õpetaja juhendamisel) Eksamite infosüsteemis (EIS) hiljemalt käimasoleva aasta 20. jaanuariks.

8.-11. juunil 2020 toimuvatele eksamitele registreerimiseks tuleb saata kiri aadressile: aile.arro@innove.ee

Eksamite toimumisajad

Eksamid toimuvad 8.-11. juunil 2020 Tallinna Saksa Kultuuriinstituudis (Tolli 2, Tallinn). Lisaeksamit 2020. suvel planeeritud ei ole.

Eksamimaterjalid

Eksamiks ettevalmistavad harjutusülesanded on leitavad Goethe Instituudi kodulehelt:

Goethe-Zertifikat B1
Goethe-Zertifikat B2

Eksamikorra, läbiviimisjuhendite ning eelnevate aastate eksamianalüüsidega on võimalik tutvuda SIIN.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.