Mobile menu

Eksamid ja testid

Goethe-Zertifikat B1- ja B2-tasemel

Goethe Instituudi saksa keel võõrkeelena ja saksa keel teise keelena eksameid viiakse läbi ja hinnatakse selleks volitatud eksamikeskustes ühtsetel tingimustel üle maailma. Eestis korraldab riigieksameid asendavaid Goethe-Zertifikat B1- ja B2-taseme eksameid Innove. Eksami edukalt sooritanud saavad eluaegse rahvusvahelise saksa keele vastava taseme oskuse tunnistuse.

Eksamid on mõeldud iseseisva keelekasutaja suhtlusläve tasemel täiskasvanud õppijatele, kes on õppinud saksa keelt võõrkeelena. Üldjuhul on eksaminandide minimaalne vanus 16 aastat. Eksam Goethe-Zertifikat B1 vastab Euroopa keeleõppe raamdokumendi kuuest tasemest kolmandale. Eksam Goethe-Zertifikat B2 eeldab keele valdamist edasijõudnu tasemel ja vastab Euroopa keeleõppe raamdokumendi kuuest tasemest neljandale.

Registreerimine

Rahvusvaheliselt tunnustatud saksa keele eksamitel osalemine on vabatahtlik. Õpilane otsustab ise, kas ja millisel tasemel eksam sooritada ning registreerib ennast eksamile iseseisvalt (või õpetaja juhendamisel) Eksamite infosüsteemis (EIS) hiljemalt käimasoleva õppeaasta 20. jaanuariks.

Eksamite toimumisajad

Eksamid toimuvad 10. –14. mai 2021.

Eksamimaterjalid

Eksamiks ettevalmistavad harjutusülesanded on leitavad Goethe Instituudi kodulehelt:

Goethe-Zertifikat B1
Goethe-Zertifikat B2

Eksamikorra, läbiviimisjuhendite ning eelnevate aastate eksamianalüüsidega on võimalik tutvuda SIIN.

Infoseminarid

Infoseminarid Goethe Zertifikat B1 ja Goethe Zertifikat B2 eksamite kohta on mõeldud kõigile saksa keele õpetajatele, kuid ennekõike õpetajatele, kes valmistavad õpilasi ette 2021. aastal toimuvateks Goethe eksamiteks. B2 eksami puhul on kasutusel uus formaat, seega soovitame tungivalt osaleda neil õpetajail, kelle õpilased B2-eksamit sooritada soovivad.

Seminarid ja registreerumine

Stipendiumid

2021 aasta veebruarist pakub Tallinna Saksa Kultuuriinstituut gümnaasiumiastme õpilastele GOETHE-ZERTIFIKAT B1 ja GOETHE-ZERTIFIKAT B2 riigieksami ettevalmistuskursusi ja stipendiume.

GOETHE-ZERTIFIKAT B1 ettevalmistuskursus (9 õppetundi) 13.02.21, 13.03.21, 17.04.21 Tallinnas,

kell 13.15-15.30. Hind 90 € (stipendiumiga 30 €)

Toimumiskoht: Tallinna Saksa Kultuuriinstituut, Tolli 2.

GOETHE-ZERTIFIKAT B2 ettevalmistuskursus (9 õppetundi) 13.02.21, 13.03.21, 17.04.21 Tallinnas,

kell 15.45-18.00. Hind stipendiumiga 90 € (stipendiumiga 30 €)

Toimumiskoht: Tallinna Saksa Kultuuriinstituut, Tolli 2.

UUS! Kõikidel saksa keele riigieksami tegijatel on võimalik kandideerida saksa keele B1/B2 tavakursuse stipendiumile, mille puhul on kursuse tasu 130 € (tavahind 390 €).

Stipendium kehtib neile, kes plaanivad riigieksamit teha aastal 2021 või 2022.

Tavakursuste ja ettevalmistuskursuste (erikursused) tunniplaani leiad siit: www.deutsch.ee/tunniplaan

Stipendiumile kandideerimine on avatud kuni 12.02.21: deutsch@deutsch.ee

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.