Mobile menu

Eksamid ja testid

Goethe-Zertifikat B1- ja B2-tasemel

Goethe Instituudi saksa keel võõrkeelena ja saksa keel teise keelena eksameid viiakse läbi ja hinnatakse selleks volitatud eksamikeskustes ühtsetel tingimustel üle maailma. Eestis korraldab riigieksameid asendavaid Goethe-Zertifikat B1- ja B2-taseme eksameid Innove. Eksami edukalt sooritanud saavad eluaegse rahvusvahelise saksa keele vastava taseme oskuse tunnistuse.

Eksamid on mõeldud iseseisva keelekasutaja suhtlusläve tasemel täiskasvanud õppijatele, kes on õppinud saksa keelt võõrkeelena. Üldjuhul on eksaminandide minimaalne vanus 16 aastat. Eksam Goethe-Zertifikat B1 vastab Euroopa keeleõppe raamdokumendi kuuest tasemest kolmandale. Eksam Goethe-Zertifikat B2 eeldab keele valdamist edasijõudnu tasemel ja vastab Euroopa keeleõppe raamdokumendi kuuest tasemest neljandale.

Registreerimine

Rahvusvaheliselt tunnustatud saksa keele eksamitel osalemine on vabatahtlik. Õpilane otsustab ise, kas ja millisel tasemel eksam sooritada ning registreerib ennast eksamile iseseisvalt (või õpetaja juhendamisel) Eksamite infosüsteemis (EIS) hiljemalt käimasoleva aasta 20. jaanuariks. Registreerimine toimub riigieksamitele registreerimisega sarnases korras. Juhendid, kuidas kasutada EISi, asuvad SIIN.

Eksamite toimumisajad

Järgmine rahvusvaheliselt tunnustatud eksamisessioon toimub 11.–15. mai 2020 Ida-Virumaa eksamikeskuses (Narva) toimuvad nii suuline kui ka kirjalik eksam 11. mail 2020. Harjumaa eksamikeskuses (Tallinn) toimub kirjalik eksam kõikidele õpilastele 12. mail; väljaspool Tallinna õppivatele eksaminandidele toimub suuline eksam 12. mail pärast kirjalikku eksamit vastavalt graafikule; Tallinnas õppivate eksaminandide suuline eksam toimub 13. mail 2020 vastavalt graafikule. Lõuna-Eesti eksamikeskuses (Tartu) toimuvad nii kirjalik kui suuline eksam 14. mail 2020. Tartu Täiskasvanute Gümnaasiumi vangla osakonna eksaminandidele toimub nii kirjalik kui suuline eksam 15. mail 2020.

Lisaeksam

Lisaeksam toimub 29. mail 2020. a. Tallinna Saksa Kultuuriinstituudis (Tolli 2, Tallinn). Lisaeksamile saavad registreeruda vaid 12. klassi õpilased, kes ei saanud eksamil osaleda tervislikel põhjustel ning kelle puhul oleneb sellest gümnaasiumi lõpetamine. Muudel juhtudel lisaeksami võimalust ei pakuta. Negatiivse tulemuse või puudumise korral on õpilasel võimalik eksamile uuesti registreeruda järgmisel õppeaastal.

Eksamimaterjalid

Eksamiks ettevalmistavad harjutusülesanded on leitavad Goethe Instituudi kodulehelt:

Goethe-Zertifikat B1
Goethe-Zertifikat B2

Eksamikorra, läbiviimisjuhendite ning eelnevate aastate eksamianalüüsidega on võimalik tutvuda SIIN.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.