Mobile menu

Eksamid ja testid

Riigieksamid

Riigieksamid 2020. aastal

Riigieksamite sooritamine ei ole sel kevadel gümnaasiumi lõpetamise tingimus ja riigieksamite tegemine on vabatahtlik. Abituriendid, kes on tänavu eksamitele registreerinud, saavad soovi korral sooritada eesti keele või eesti keele teise keelena riigieksami, matemaatika riigieksami ning ühe rahvusvaheliselt tunnustatud võõrkeeleeksami. Riigieksamid toimuvad mai lõpus-juuni alguses ning tulemused avalikustatakse hiljemalt 30. juunil.

Kui õpilane soovib riigieksamit sooritada, siis pole vaja midagi teha, sest tema andmed on juba Eksamite Infosüsteemis olemas. Innove edastab õpilasele eksami toimumise aja ja koha e-posti teel hiljemalt 7 päeva enne eksami toimumist.

Kui õpilane ei soovi kevadel ühte või mitut riigieksamit sooritada, siis tuleb tal saata oma riigieksami tühistamise soov aadressile: innove@innove.ee 11. maiks 2020.  E-kirjas tuleb õpilasel märkida oma täisnimi, isikukood ja eksamiaine(d), millest ta soovib loobuda.
Loe täpsemalt


Riigieksamid on gümnaasiumi lõpus toimuvad eksamid, mis tuleb kooli lõpetamiseks sooritada kõigil abiturientidel. Gümnaasiumi lõpetamiseks peavad õpilased sooritama kolm kohustuslikku riigieksamit, milleks on eesti keel või eesti keel teise keelena, matemaatika ja võõrkeel. Riigieksamid toimuvad kord aastas kevadel samaaegselt kõikides Eesti koolides.

Lisaks riigieksamitele tuleb gümnaasiumi lõpetamiseks sooritada ka koolieksam ja uurimistöö.

Riigieksamid on suunatud abiturientidele, kes soovivad lõpetada gümnaasiumit, kuid eksameid saavad sooritada ka kutseõppeasutuste õpilased ning juba keskhariduse omandanud isikud, kellel on plaanis haridusteed jätkata kõrgkoolis.

Riigieksameid valmistab ette ja viib läbi Innove. Riigieksamitööde ülesandeid loovad ja eksamitöid hindavad Innove juures tegutsevad komisjonid, kuhu kuuluvad parimad õpetajad ja õppejõud üle Eesti. Komisjonid kinnitab haridus- ja teadusminister.

 

Riigieksamite ajajoon

Riigieksamite korraldamist reguleerib Haridus- ja teadusministeeriumi määrus nr 54 „Tasemetööde ning põhikooli ja gümnaasiumi lõpueksamite ettevalmistamise ja läbiviimise ning eksamitööde koostamise, hindamise ja säilitamise tingimused ja kord ning tasemetööde, ühtsete põhikooli lõpueksamite ja riigieksamite tulemuste analüüsimise tingimused ja kord” (15.12.2015).

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.