Mobile menu

Eksamid ja testid

Eksamitööga tutvumine

Riigieksamitööga saavad tutvuda selle kirjutanud eksaminand ning kolmandad isikud, kes soovivad riigieksamite andmeid kasutada teadus- ja rakendusuuringutes (kordade määrus § 38).

Innove säilitab kõiki eksamitöid kolm aastat. Seejärel koostatakse valim 300 tööst, mis säilitatakse alaliselt. Vaid eesti keele riigieksamitöid säilitame täies mahus alatiselt. Seega kolme aasta jooksul saab tutvuda kõikide eksaminandide tööga, pärast kolme aasta möödumist saab tutvuda vaid valimisse kuuluvate eksamitööde ja eesti keele eksamitöödega. Kas töö kuulub valimisse, saad teada siis, kui esitad meile taotluse tööga tutvumiseks ning arhivaar kontrollib valimi üle.

Eksamitöö eri osade eest saadud punktid on nähtavad eksamite infosüsteemis ehk EISis, punktidega tutvumiseks ei ole vaja esitada avaldust tööga tutvumiseks. Eksamitööga tutvumisel on nähtav keeleeksamite puhul ainult õpilase kirjutatu, tööl ei ole näha hindaja parandusi ega märkmeid. Eksamitöödel ei ole hindajate parandusi näha seetõttu, et tööd hindab mitu inimest ning teise parandaja märkuste nägemine võiks mõjutada eksamitöö objektiivset hindamist. Vaid matemaatika eksamitööl on näha ülesannete eest saadud punktid.

Riigieksamitööga saab tutvuda järgnevatel viisidel: 

  • elektrooniliselt EISis (juhised EISis tööga tutvumiseks avalduse esitamiseks asuvad SIIN);
  • elektrooniliselt taotledes eksamitööst koopia e-posti aadressile saatmist;
  • Innove kontoris aadressil Lõõtsa 4, Tallinn.

Tööga tutvumiseks e-maili teel või Innove kontoris tuleb esitada või saata Innove klienditeenindusse (Lõõtsa 4, Tallinn, 11415) või e-posti aadressile innove@innove.ee allkirjastatud või digiallkirjastatud avaldus:

Kui oleme avalduse kätte saanud ja soovite tööga tutvuma tulla meie majja, siis võtame taotlejaga ise ühendust ja pakume välja aja tööga tutvumiseks. Tutvuma tulles tuleb kaasa võtta enda isikut tõendav dokument, ning kolmanda isiku tööga tutvumise korral ka lihtkirjalik volikiri ja koopia volitaja isikut tõendavast dokumendist. Kui eksaminand soovib oma riigieksamitööst elektroonilist koopiat, tuleb teha eksamitööga tutvumise avaldusele vastav märge. Eksamitöö koopia saadetakse taotlejale krüpteeritult e-posti teel.

Apellatsiooniperioodil ehk vaide esitamise perioodil kehtib teistsugune eksamitöödega tutvumise kord. Informatsiooni tööga tutvumiseks apellatsiooniperioodil leiad Innove kodulehelt apellatsiooniperioodi ajal.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.