Mobile menu

Eksamid ja testid

Eksamitulemuste teatamine

Riigieksamite tulemused tehakse eksaminandile teatavaks internetis riigiportaali www.eesti.ee ja eksamite infosüsteemi EIS vahendusel. Võimalik on tellida ka tulemuste kiirteavitus e-kirja või SMS-i teel. 

Portaalides muudetakse andmed eksamitulemuste kohta kättesaadavaks ainete kaupa, järk-järgult – vastavalt sellele, kuidas tööd hinnatud saavad. Jooksvalt teavitame eksamitulemuste lisamisest ka Facebookis. 

Riigieksamitulemused on teada hiljemalt 30. juunil 2020. a ja õpilastele väljastatakse elektroonilised riigieksamitunnistused hiljemalt 1. juulil 2020. a.  Sellest alates saab elektroonilise riigieksamitunnistuse ka riigiportaalist alla laadida. Paberil tunnistusi ei väljastata enam alates 2009. aastast.

Riigiportaali päringukeskkonda saab siseneda kasutades ID-kaardi, Mobiil-ID või internetipanga kaudu autentimist. Riigiportaalis näeb eksaminand ka oma varasemate aastate riigieksamite tulemusi. Tulemuste vaatamiseks tuleb liikuda menüüs “E-teenused” -> “Kodanikule” -> “Haridus ja teadus” -> “Riigieksami andmed ja e-tunnistus”.

Kiirteavitus

Nii kooliõpilased kui ka varemlõpetanud, kes kasutavad Innove teenuseid riigiportaalis, saavad tellida e-postile või mobiiltelefonile kiirteavituse, kui riigieksamite infosüsteemis muutuvad temaga seotud andmed (muutub registreerimisavalduse staatus, väljastatakse eksamikoha teade, pannakse välja riigieksamitulemus või väljastatakse riigieksamitunnistus).

Teavituse tellimiseks logi sisse eesti.ee portaali. Liigu menüüs “Minu asjad” -> “Seaded” -> “@eesti.ee suundamine” ja suuna e-post oma igapäevaselt kasutatavale e-posti aadressile. Kui soovid teavitust SMS-i teel, siis sisesta menüüs “Minu asjad” -> “Seaded” -> “SMS teavituste seaded” lehel oma mobiiltelefoni number.

Seejärel liigu menüüs “Minu asjad” -> “Seaded” -> “Teavituste tellimine” ja vali tellimiseks “Riigieksami teavitus”.

Kirjaga/sõnumiga edastatakse aine nimetus ja kogutud punktisumma, iga eksami kohta edastatakse üks e-kiri/SMS.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.