Mobile menu

Eksamid ja testid

Koolidele riigieksamitest

Sellele lehele oleme koondanud riigieksamite info, mis on vajalik koolidele – kuidas õpilasi eksamitele registreerida ja juhendid eksamite läbiviimiseks.

Riigieksamitele registreerumine

Gümnaasiumide ja kutseõppeasutuste õpilased ning eksternid registreerivad end riigieksamitele ise, kasutades selleks Eksamite Infosüsteemi (EIS). Registreerimise tähtaeg on jooksva õppeaasta 20. jaanuar. Registreeruda tuleb eksamitele nendes õppeainetes, milles soovitakse eksam sooritada jooksval õppeaastal. Tingimused, millega tuleb eksamite valimisel arvestada, on välja toodud leheküljel riigieksamite valimisest. Juhendid, kuidas kasutada EISi, asuvad SIIN.

Koolidel on võimalik EIS-is jälgida õpilaste registreerumise seisu ja kontrollida, kas kõik õpilased on ennast riigieksamitele registreerinud. Vajadusel saab kool õpilasi ja eksamivalikuid lisada kuni jooksva õppeaasta 30. jaanuarini. Kui eksaminandide seas on erivajadustega õpilasi, esitab kool erivajadusega õpilase eksamineerimiseks vajalikud eritingimused läbi EISi Innovele kinnitamiseks hiljemalt jooksva aasta 30. jaanuariks. Rohkem infot eritingimustel eksamineerimise kohta leiad SIIT.

Kui õpilane vahetab kooli pärast riigieksamitele registreerimist, saadab kool, kuhu õpilane õppima asub, kirjaliku teate Innovele. Teade peab sisaldama järgmisi andmeid: õpilase ees- ja perekonnanimi; õpilase isikukood; kooli täisnimi, kust õpilane saabus. Teateid, mis saabuvad hiljem kui kaks nädalat enne eksamit, pole paraku võimalik arvesse võtta.

Riigieksamitele registreerimise korra määrab ära haridus- ja teadusministri määrus nr 54 „Tasemetööde ning põhikooli ja gümnaasiumi lõpueksamite ettevalmistamise ja läbiviimise ning eksamitööde koostamise, hindamise ja säilitamise tingimused ja kord ning tasemetööde, ühtsete põhikooli lõpueksamite ja riigieksamite tulemuste analüüsimise tingimused ja kord“.
NB! Oluline info määruses: § 46`1. Eriolukorrast tingitud eksamikorralduse erisused 2019/2020. õppeaastal

Juhendid riigieksamite läbiviimiseks

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.