Mobile menu

Eksamid ja testid

Õpilasele riigieksamitele registreerumisest

Riigieksameid saavad sooritada vaid eksami toimumise aasta 20. jaanuariks Eksamite Infosüsteemis registreeritud eksaminandid.

Lisaks abiturientidele on riigieksamite sooritamise õigus ka:

  • põhihariduse baasil kutseõppeasutuses lõpukursusel õppival õpilasel;
  • varem gümnaasiumi või kutseõppeasutuse lõpetanud isikul, kes ei ole antud õppeaines riigieksamit sooritanud või kes soovib varasema aasta riigieksamitulemust parandada;
  • välisriigis või Eestis Eesti keskharidusele vastava haridustaseme omandanud või omandaval isikul;
  • kutseõppeasutuse õpilasel, kes ei ole lõpukursusel, kuid kellel on eksamiaine läbitud.

Gümnaasiumide ja kutseõppeasutuste õpilased ning eksternid registreerivad end riigieksamitele ise, kasutades selleks Eksamite Infosüsteemi (EIS). Riigieksamitele on võimalik end registreerida ajavahemikus 1. november – 20. jaanuar jooksval õppeaastal.

Registreeruda tuleb eksamitele nendes õppeainetes, milles soovitakse eksam sooritada jooksval õppeaastal. Tingimused, millega tuleb eksamite valimisel arvestada, on välja toodud leheküljel riigieksamite valimisest. Juhendid, kuidas kasutada EISi, asuvad SIIN.

EIS süsteemi on võimalik siseneda ID-kaardi või mobiil ID-ga. Kui õpilasele ei sobi kumbki võimalus, saab ta parooli oma kooli EIS-i administraatorilt.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.