Mobile menu

Eksamid ja testid

Riigieksamitunnistus

Riigiportaali www.eesti.ee vahendusel on kättesaadavad elektroonilised riigieksamitunnistused.

Riigieksamitulemused on teada hiljemalt 30. juunil 2020. a ja õpilastele väljastatakse elektroonilised riigieksamitunnistused hiljemalt 1. juulil 2020. a. 

Elektrooniliselt välja antud riigieksamitunnistusel on samasugune õiguslik jõud nagu varasematel aastatel väljastatud paberkandjal tunnistusel. Elektrooniline tunnistus on varustatud digitempliga, mis tagab dokumendi autentsuse. Riigiportaalist saavad tunnistuse õigsust kontrollida ka koolid ja tööandjad. Tunnistuse kehtivust kontrollitakse tunnistusel oleva unikaalse numbri abil.

Tunnistuse saab vajadusel ka välja trükkida. Välismaale õppima või töölemineku puhul on tarvis vandetõlget, sest alates 1. jaanuarist 2020 saavad Eestis tõlkeid kinnitada vaid vandetõlgid. Selleks tuleb vandetõlgile edastama kinnitatud (allkirjastatud) originaaldokumendi. Vandetõlkide kontaktandmed on üleval Justiitsministeeriumi kodulehel.

Kui klient vajab dokumendi apostilleerimist, siis seda teevad notarid. Selleks tuleb pöörduda notaribüroosse (dokumenti apostillitakse enne tõlkeprotsessiga alustamist) või saab täisteenust ka tõlkebüroodest, mis pakuvad vandetõlgiteenust.

Kui paberkandjal riigieksamitunnistus on hävinud või kadunud, siis väljastab SA Innove e-riigieksamitunnistuse. Selleks tuleb esitada SA Innovele (Lõõtsa tn 4, 11415 Tallinn) vastavasisuline taotlus, näidates ära:

  • taotluse esitamise põhjuse;
  • taotleja isikuandmed;
  • riigieksami(te) sooritamise aasta ja õppeaine(d), milles riigieksam(id) sooritati.

E-riigieksamitunnistus on kasutajale mugav ning teeb asjaajamise lihtsamaks nii koolidele kui õppuritele. Kõrgkoolidesse sisseastumisdokumentide esitamine käib valdavalt läbi SAIS-i (Sisseastumise Infosüsteemi). SAIS lisab ise juurde kõik vajalikud andmed EHIS-est (Eesti Hariduse Infosüsteemist), nii et tegelikult ei ole vaja ka e-riigieksamitunnistust eraldi lisada.

Haridus- ja Noorteameti  klienditeenindusest (Tallinn, Lõõtsa 4) on vajadusel võimalik saada  e-riigieksamitunnistuse kinnitatud väljatrükk.
NB! Seoses Covid-19 olukorraga on Haridus- ja Noorteameti klienditeenindus kuni 11. aprillini suletud ja saadame väljatrüki tähitud postiga. Selleks palume saata allkirjastatud taotlus e-posti aadressile info@harno.ee . Taotlusel palun märkida ees- ja perekonnanimi, taotleja isikukood; e-riigieksamitunnistuse väljastamise aasta, millest soovitakse kinnitatud väljatrükki,  ning postiaadress.

Riigieksamite tulemuste kehtivusaeg ei ole piiratud. Samas on igal kõrgkoolil õigus ise määrata, kui vanu eksamitulemusi nad aktsepteerivad.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.