Mobile menu

Eksamid ja testid

Võõrkeele riigieksami asendamine rahvusvahelise eksamitunnistusega

Kui õpilane on varem omal kulul sooritanud vähemalt B1-keeleoskustaseme rahvusvaheliselt tunnustatud eksami, siis on võimalik võõrkeele ehk inglise keele riigieksami sooritamise asemel esitada hoopis varasem eksamitunnistus.

Nimekirja rahvusvahelistest võõrkeeleeksamitest, mille tunnistuse esitamisel ei pea õpilane sooritama võõrkeele eksamit, leiad SIIT.

Kui õpilane soovib võõrkeele riigieksami asendada olemasoleva rahvusvahelise tunnistusega, tuleb esitada oma koolile vastav tunnistus või tõend hiljemalt jooksva õppeaasta 20. jaanuariks. Sellisel juhul õpilane end võõrkeeleeksamile registreerima ei pea, vaid kool saadab enda poolt kinnitatud tunnistuse ja selle lisade koopiad 1. veebruariks Innovele. Tunnistused ja tõendid palume edastada e-posti aadressile tunnistused@innove.ee või SA Innove postiaadressile Lõõtsa 4, 11 415 Tallinn.

Rahvusvaheline tunnistus, mille õpilane esitab, peab olema kehtiv vähemalt jooksva õppeaasta 31. augustini.

Kui õpilane asendab võõrkeele riigieksami rahvusvahelise tunnistusega, siis ei kajastu vastava rahvusvahelise võõrkeeleeksami tulemus riigieksamitunnistusel ja rahvusvahelise eksami tulemust ei teisendata riigieksami tulemuseks ümber. Andmed õpilase sooritatud rahvusvahelise eksami kohta (esitatud eksamitunnistused) kantakse Eksamite Infosüsteemi. Pärast seda on andmed kõrgkoolidele kättesaadavad Sisseastumise Infosüsteemis SAIS.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.