Mobile menu

Eksamid ja testid

Tasemetööd

Tasemetööd on testid, millega kaardistatakse õpilaste teadmisi esimese ja teise kooliastme lõpus ehk 3. ja 6. klassis. Tasemetööd on madala panusega testid, mida ei hinnata ja mille eesmärk on olla abi- ja töövahendiks õpetajale õppetöö edasiseks korraldamiseks.

3. klassis tuleb tasemetöö sooritada kahes õppeaines: eesti õppekeelega koolis eesti keeles ja matemaatikas; muu õppekeelega koolis vene keeles ja matemaatikas.   

6. klassis sooritatakse tasemetööd kolmes õppeaines: eesti õppekeelega koolis eesti keeles, matemaatikas ja mõnes muus õppeaines (igal aastal erinev aine); muu õppekeelega koolis vene keeles, matemaatikas ja mõnes muus õppeaines (igal aastal erinev aine). 

Tasemetöö viiakse läbi kas paberil või elektroonilises keskkonnas e-testina 

Tasemetööd koostab ja nende läbiviimist koordineerib Innove. Innove koostab ja edastab koolidele ka riikliku valimi õpilastest, kelle töid analüüsitakse riigi tasandil kokkuvõtete tegemiseks.    

Tasemetöödega seonduvat reguleerivad õigusaktid: 

  • Haridus- ja teadusministri määrus nr 54 „Tasemetööde ning põhikooli ja gümnaasiumi lõpueksamite ettevalmistamise ja läbiviimise ning eksamitööde koostamise, hindamise ja säilitamise tingimused ja kord ning tasemetööde, ühtsete põhikooli lõpueksamite ja riigieksamite tulemuste analüüsimise tingimused ja kord” 
  • Haridus- ja teadusministri määrus “Riigieksamite vormid ja ajad, ühtsete põhikooli lõpueksamite ning tasemetööde õppeained, vormid ja ajad 2016/2017. õppeaastal” 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.