Mobile menu

Eksamid ja testid

Tasemetööd

Tasemetööd on testid, millega kaardistatakse õpilaste teadmisi esimese ja teise kooliastme lõpus ehk 3. ja 6. klassis. Tasemetööd on madala panusega testid, mida ei hinnata ja mille eesmärk on olla abi- ja töövahendiks õpetajale õppetöö edasiseks korraldamiseks.

3. klassis tuleb tasemetöö sooritada kahes õppeaines: eesti õppekeelega koolis eesti keeles ja matemaatikas; muu õppekeelega koolis vene keeles ja matemaatikas. Tasemetööd viiakse läbi paberil. 2018. aasta juhised koolidele 3. klassi tasemetööde korraldamiseks leiad SIIT.

6. klassis sooritatakse tasemetööd eesti keeles (või eesti keel teise keelena või eesti keel keelekümblusklassidele) ja matemaatikas, vene õppekeelega koolis lisaks vene keeles. Tasemetööd viiakse läbi elektroonilises keskkonnas EIS. Nõuded arvutile e-testi sooritamiseks leiad SIIT. 2018. aasta juhised koolidele 6. klassi e-tasemetööde korraldamiseks leiad SIIT.

Tasemetööd koostab ja nende läbiviimist koordineerib Innove. Innove koostab ja edastab koolidele ka riikliku valimi õpilastest, kelle töid analüüsitakse riigi tasandil kokkuvõtete tegemiseks.     

Tasemetööde korraldamist reguleerib Haridus- ja teadusministeeriumi määrus nr 54 „Tasemetööde ning põhikooli ja gümnaasiumi lõpueksamite ettevalmistamise ja läbiviimise ning eksamitööde koostamise, hindamise ja säilitamise tingimused ja kord ning tasemetööde, ühtsete põhikooli lõpueksamite ja riigieksamite tulemuste analüüsimise tingimused ja kord” (15.12.2015).

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.