Mobile menu

Eksamid ja testid

Lugemis- ja matemaatikapädevuse testid

Funktsionaalne ja matemaatiline kirjaoskus on tänapäeva ühiskonnas igale inimesele vajalikud eeldused teistega suhtlemiseks, infole juurdepääsemiseks ja intellektuaalsete ülesannetega toimetulekuks. Seetõttu on neid kirjaoskusi kirjeldatud ka riiklikes õppekavades erinevate üldpädevuste juures. Aastal 2017 alustas Tallinna Ülikool õpilastes nende kirjaoskuste hindamiseks testide loomisega. 

Eesmärgiks on luua lugemispädevuse ja matemaatikapädevuse hindamiseks e-testid, mida õpetajad saavad kasutada I ja II kooliastme õpilaste kirjaoskuste üldise taseme ja sellega seotud tugevuste-nõrkuste hindamiseks. Tegemist on sama tüüpi hindamisvõimalusega, mida pakuvad juba valminud õpi-, suhtlus- ja enesemääratluspädevuse testid I ja II kooliastmele.

Esimese tööetapi käigus loodi mõlema kirjaoskuse käsitlemiseks kontseptsioonid ja eelkatsetatud e-testide prototüübid eksamite infosüsteemis EIS. Kokku koostati 2018. aasta jooksul lugemis- ja matemaatikapädevuse hindamiseks 16 testi: mõlema kirjaoskuse testid eesti ja vene keeles kahes versioonis nii kolmandale kui ka kuuendale klassile.

Kontseptsiooni ja testide ülesehitusega on võimalik tutvuda siin:

Lugemis- ja matemaatikapädevuse testide arendustöid viiakse läbi Digipöörde programmi raames ESF vahendite toel.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.