Mobile menu

Eksamid ja testid

Gümnaasiumilõpetajale

Hea abiturient!

Sinu 12 aastat kestnud õpingud hakkavad lõppema, oled palju pingutanud ning omandanud hulga teadmisi ja oskusi. Sellel teel on Sind toetanud õpetajad ja teised koolitöötajad, vanemad ning sõbrad. Kui oled järjepidevalt ja sihikindlalt õppimisse panustanud, võid olla kindel, et koolilõpetamine ning edasiõppimine kutse- või kõrgkoolis lähevad sujuvalt.

Juba eelmisest kevadest on Sinu õppekorraldust korduvalt muudetud, kuid õppetöö on kõigest hoolimata kogu aeg jätkunud. Õpetajad pingutavad iga päev, et õppimine oleks tulemuslik. Siiski on võimalik, et tunned teatavat ärevust ja ebakindlust, et kas kõik vajalik on ikka selgeks saanud ja kas ettevalmistus edasiõppimiseks on piisav. Kui Sul on sellised kahtlused, jaga neid esmalt oma õpetajatega, kes saavad aidata tegelikus olukorras selgusele jõuda ning vajadusel Sulle tuge leida.

Üheks võimaluseks, et saada olemasolevatele teadmistele kinnitust ja korrata üle varem õpitu, on osaleda ülikoolide pakutavatel e-kursustel. Tänavustele lõpetajatele mõeldud e-kursused on osalejale tasuta ning nende läbimine on vabatahtlik. Kursustel on oodatud osalema ka kutsekeskhariduse lõpetajad, kes soovivad sel aastal sooritada gümnaasiumi riigieksameid.

Kõigepealt Sulle mõned soovitused:

 • Vaata eelmiste aastate riigieksamite materjale ja proovi ülesandeid lahendada.
 • Aruta oma õpetaja ja vanematega, kas vajad lisatuge.
 • Tutvu ülikoolide pakutavate kursuste sisu ja ülesehitusega, hinda koos täiskasvanutega, kas mõni neist on Sulle vajalik ning sobiv.
 • Kui leiad, et osalemine on vajalik, registreeru kursusele.
 • Kui oled registreerunud, osale ja võta kursusest parim!
 • Küsimuste korral võta julgelt kursuse korraldajaga ühendust.
 • Kursuse läbimine on kindlasti abiks eksami sooritamisel, kuid ainult selle peale loota ei saa.

Ülikoolid pakuvad järgmisi kursusi:

 • Tallinna Tehnikaülikool, laia matemaatika kursus.

Kogu olulise info kursuse ja registreerimise kohta leiad SIIT. Kursusele saab registreeruda alates 10. märtsist ja osalejate arvule piirangut pole. Kursus algab 15. märtsil, igal nädalal kuni riigieksamini lisandub nelja tunni materjal.

 • Tallinna Ülikool, inglise keele kursus.

Kogu olulise info kursuse ja registreerimise kohta leiad SIIT. Kursusel vaadeldakse inglise keele riigieksami kirjutamis- ja rääkimisosa ülesandeid. Registreeruda saab kuni 31.03.2021. Palun registreeru ühele kursusele. Kursused toimuvad 22. märtsist 30. aprillini veebikeskkonnas Zoom. Kursuse maht on 6 akadeemilist tundi ja see toimub ühel päeval. Ühe koolitusgrupi maksimaalne osalejate arv on 20. Kõigile registreerunutele saadetakse koolituskava ja Zoomi link, selleks märgi palun registreerimisvormi korrektne ja toimiv e-posti aadress, et osalejatega oleks võimalik kiiresti ühendust võtta.

 • Tartu Ülikool, laia matemaatika kursus.

Kogu olulise info kursuse ja registreerumise kohta leiad SIIT. Kursusele lisaregistreerimine on avatud 22.03-28.03.2021. Kursus toimub 22. märtsist 21. maini Tartu Ülikooli õpikeskkonnas Moodle. Kursuse jooksul on Sul ligipääs kõikidele õppematerjalidele, lisaks korraldatakse kaheksa veebiseminari Zoomis, mis toimuvad kord nädalas esmaspäeviti kl 17– 20 (korraga 3 tundi). Kursusel saab osaleda kuni 1500 õpilast.

 • Tartu Ülikool, kitsa matemaatika kursus.

Kogu olulise info kursuse ja registreerumise kohta leiad SIIT. Kursusele registreerumine on uuesti avatud 22.03-28.03.2021. Kursus toimub 22. märtsist 21. maini Tartu Ülikooli õpikeskkonnas Moodle. Kursuse jooksul on Sul ligipääs kõikidele õppematerjalidele, lisaks korraldatakse kaheksa veebiseminari Zoomis, mis toimuvad kord nädalas neljapäeviti kl 17-20 (korraga 3 tundi). Kursusel saab osaleda kuni 1500 õpilast.

 • Tartu Ülikool, eesti keele kursus.

Kogu olulise info kursuse ja registreerumise kohta leiad SIIT. Kursusele registreerumine on avatud 10.-13. märtsini. Kursus toimub 22. märtsist 17. aprillini veebikeskkondades Zoom ja Eli Review. Kursusel teeme eesti keele riigieksami „aegluubis“ läbi.

Eesti keele riigieksamiks valmistumisel saad iseseisvalt kasutada Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi ajaveebi https://www.blog.keel.ut.ee/opetajale-ja-opilasele/eksamiekpert/.

 

 

 

 

 

 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.