Mobile menu

Eurotoetused

Abiks toetuse saajale

Tere tulemast toetuse saajate perre! Toetuse kirjutamine ja taotlemine on läbitud ning taotluse rahuldamise otsus käes. Nüüd algab projekti elluviimine, mis saab alguse rahuldamise otsusest ning lõppeb aruandlusega. Projekt tuleb ellu viia nii, nagu on taotluses kirjas. Projekti jooksul sisseostetavate kaupade ja teenuste hankimisel lähtub toetuse saaja Eesti Vabariigi riigihangete seadusest. Projekti elluviimisel on vaja teada aruandluse esitamise tähtaegu ning vormistamise eripära, teavitamise ja avalikustamise reegleid ning eelarve juhtimise spetsiifikat. Olulised tingimused selleks on kirjas projekti rahuldamise otsuses ja taotlusvooru määruses.

Projekti elluviimise faasis tuleb toetuse saajal järgida kindlaks määratud kohustusi:

  • esitada rakendusüksusele (SA Innove toetuste agentuur) väljamaksetaotlused ja kuludokumendid vastavalt maksetaotluste prognoosile (Euroopa Liidu toetus makstakse üldjuhul välja alles pärast seda, kui projekti kulud on tehtud ja toetuse saaja poolt tasutud)
  • esitada rakendusüksusele aruanded saavutatud tulemuste kohta vastavalt projekti rahuldamise otsuses märgitud tähtaegadele
  • võimaldada teostada projekti kohapealset kontrolli
  • vastata rakendusüksuse poolt esitatud põhjendatud nõudmistele
  • projekti lõppedes koostada lõpparuande projekti raames saavutatud tulemuste kohta ja esitada see koos väljamaksetaotlusega rakendusüksusele (viimane väljamakse tehakse alles peale lõpparuande heakskiitmist)
  • säilitama kõiki projektiga seonduvaid dokumente (sh kuludokumente ja lepinguid) kuni 2025. aasta lõpuni; täpse säilitamise tähtaja teavitab rakendusüksus projekti lõpus

Kui on näha, et projekt ei kulge plaanipäraselt, näiteks muutuvad tegevused või kulud, siis kindlasti tuleb sellest teavitada rakendusüksus. Tekkinud olukord vaadatakse üle ja leitakse üheskoos sobivaim lahendus.

Struktuuritoetuste elektrooniline keskkond E-toetus on toetuse saaja töölaud ja abimees. Sealt leiab ka oma projekti Innove-poolse koordinaatori telefoni ja meiliaadressi.
Innovel on valminud ka E-toetuse kasutamist tutvustavad videojuhendid, need leiate SIIT.

 

Lisainfo

 

Rakendajatele mõeldud info on kodulehel jaotatud teemade kaupa

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.