Mobile menu

Kutsemeistrivõistlused

Noor Meister 2018

Oskuste festival „Noor meister“ toimus 3.–4. mail 2018 Eesti Näituste messikeskuses. Üritus keskendus noortele ning nende oskustele ja hobidele, millest tulevikus võib saada elukutse või hüppelaud iseseisvasse ellu.Oskuste festival Noor meister 2018

Kutsusime üldhariduskoolide noori ja õpetajaid saama osa huvitavast kahepäevasest üritusest, mis oli täis võimalusi täiendada enda teadmisi, panna käed külge erinevates töötubades ning vaadata ringi võimaluste maailmas, mida pakuvad juba omandatud oskused.

Festivalil oli 11 töötuba erinevatest valdkondadest. Kätt sai proovida fotolaboris, puidutöökojas, tehnolaboris, kohvikus, sepikojas, metsas, päästeteenistuses, haiglas ja ilusalongis. Kooliboksiga tuli välja 27 kutsekooli üle eesti, kes tutvustasid õppimisvõimalusi enda koolis ning jagasid infot erialade kohta. Esimest korda oskuste festivali ajaloos olid kohal ka õpilasfirmad. Firmasid oli ligi 20 ning valdkondi seinast seina – alatest smuutikohvikust kuni põnevate innovaatiliste toodeteni välja.

Oskuste festivali päevi sisustasid lisaks töötubadele ka meeleolukas lavaprogramm, kutsekoolid, karjäärispetsialistid, tööandjad, praktikud, erinevad eksperdid, erialaliidud ja Eesti kutsemeistrivõistlused 31 erialal.

Oskuste festivali „Noor meister“ 2018 raames toimus konverents „Kümme aastat noori meistreid“. Konverentsi eesmärk oli vaadata, mida kümne aasta jooksul tehtud, kuidas toimetatakse mujal maailmas ja milline võiks olla kutsemeistrivõistluste tulevik Eestis. Ettekannetega astusid üles Teija Ripattila Soomest ja Patrik Svensson Rootsist, kes jagasid kogemusi kutsehariduse edendamisest ja  kutsemeistrivõistluste korraldamisest oma riigis.

Festivalil Noor Meister 2018 toimunud kutsemeistrivõistlused:
Ehituspuusepp Ehitusviimistleja Elektrik
Elektroonik Florist Graafiline disainer
Hooldustöötaja IT Juuksur
Keevitaja Keskkonnatehnika lukksepp Kokk
Kondiiter Laotöötaja Maastikuehitaja
Majutusteenindaja Mehhatroonik Mööblitisler
Müüja-klienditeenindaja Müügikorraldaja Müürsepp
Pagar Plaatija Puhastusteenindaja
Restoraniteenindaja Rätsep Sekretär
Turismikorraldus Vastuvõtu administraator Veebidisainer
Ärinduse spetsialist

Kõik küsimused, mis puudutavad oskuste festivali “Noor meister” 2018, palume saata aadressile noor.meister@innove.ee.

Oskuste festival Noor meister 2018 Facebookis

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.