Mobile menu

Teenused ja teenusstandardid

Õppekavade koostamise nõustamise teenusstandard

Õppekava nõustajate eesmärk

Toetada haridusasutusi (lasteaiad, üldhariduskoolid, kutseõppeasutused) õppekavade koostamisel ja uuendamisel ning õppekavatööd reguleerivate õigusaktide mõtestamisel, teha Haridus- ja Teadusministeeriumile riiklike õppekavade uuendamise ettepanekuid.

Sihtrühm

Haridusasutuste juhtkonnad ja meeskonnad, õppekava arendusega tegelevad inimesed (edaspidi kliendid).

Nõustamine on kliendile tasuta!

Kogenud nõustajad

Nõustavad õppekava- ja metoodikakeskuse üld- ja kutsehariduse õppekavaspetsialistid (kontaktandmed).

Millest alata?

Teenuse saamiseks võtke meiega ühendust telefoni või e-posti teel. Vastame teile viie tööpäeva jooksul, keerulisemate küsimuste korral lepime kokku täiendava tähtaja.

Nõustamisprotsess kui koostöö

Nõustamine toimub nõustaja ja kliendi tihedas koostöös. Lähtuvalt küsimuste sisust ning kliendi vajadustest võib nõustamine toimuda ühekordselt või mitmes etapis. Pikema nõustamise puhul otsustavad osapooled, kas klient vajab individuaalset või rühmanõustamist. Koos kavandatakse nõustamise tegevusplaan: nõustamise etapid, kaasatavad spetsialistid, kasutatavad meetodid ja töövormid, kliendi eeltööd (näiteks tutvumine õigusaktidega, Innove kodulehel olevate materjalidega) jmt.

Nõustamise tulemus

Protsessi tulemusena on kliendil vajalik teave ja oskused õppekavatöö jätkamiseks. Haridus- ja teadusministeeriumile on edastatud ettepanekud riiklike õppekavade uuendamise vajaduse kohta.

Parima tulemuse saamiseks on oluline, et klient sõnastab oma küsimused ja ootused võimalikult konkreetselt.

Tagasiside

Meile on oluline teie rahulolu. Teenuse arendamiseks palume teilt nõustamise kohta tagasisidet. Lühikese tagasisideküsimustiku saadame kõikidele klientidele e-kirja teel. Küsitlusi korraldatakse kaks korda aastas. Nõustamisteenust puudutavate kaebuste ja kiitustega palume pöörduda  Innove kvaliteedijuhi poole. Kõikidele kaebustele vastame hiljemalt 30 tööpäeva jooksul.

Muu

Ühtlasi kogume nõustamisprotsessi käigus teavet, milliseid muudatusi on vaja teha õppekavade koostamist toetavate tegevuste ja juhendmaterjalide parendamiseks ning riiklike õppekavade arendamiseks. Haridusasutuste õppekavad on avalikustatud nende kodulehtedel.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.