Mobile menu

Kutsehariduse edendus

Töökohapõhise õppe arendus

Töökohapõhine õpe ehk on õpipoisiõpe kutseõppe vorm, mis toimub kooli, õpilase ja ettevõtte koostöös. Selle raames läbib õpilane 1/3 õppest koolis ja 2/3 õppest ettevõttes.

Õppe aluseks on õppekava, mis on valminud kutsekooli ja ettevõtte koostöös ning selle käigus õpitakse selgeks konkreetne amet, töötades oma ala meistrite juhendamisel.

Aastaks 2018 on töökohapõhises õppes 4200 õppekohta.

2020. aasta eesmärk on 7200 õppekohta.

Töökohapõhine õpe sobib nii noorele esimese eriala omandamiseks, täiskasvanule ümberõppeks ja uue eriala omandamiseks, kui ka töötajale erialaste teadmiste ja oskuste täiendamiseks ning kvalifikatsiooni tõstmiseks.

Töökohapõhine õpe arendab Innove, kes koostöös Eesti Tööandjate Keskliidu, ettevõtjate ja kutseõppeasutustega loob täiendavaid töökohapõhise õppe õppekohti, korraldab koolitusi töökohapõhise õppe koordinaatoritele, aitab levitada infot, parimaid praktikaid ja üksteiselt õppimist õppeasutuste ja tööandjate vahel jpm.

Töökohapõhise õppe kohta loe lähemalt SIIT. 

Töökohapõhist õpet arendatakse PRÕMi tegevusena. Loe lähemalt PRÕMist!

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.